/skins/user/rwd_shoper_19/
Aranżacje domowego biura 0

Zmiany w technologii i sposobie w jaki przekazujemy sobie informacje w dzisiejszych czasach, spowodowały, że coraz więcej osób z powodzeniem realizuje się zawodowo bez opuszczania zacisznego domostwa. W wersji bardzo minimalistycznej, domowe biuro powinno być wyposażone przynajmniej w komputer, drukarkę oraz porządny system organizacji dokumentów. Niezastąpione jest także pewnego rodzaju odosobnienie, które pozwoli nam na skupienie przy pracy w cichy i spokoju. Przyjrzyjmy się więc wnikliwiej aspektowi urządzaniu domowego biura.

Aranżacje domowego biura

Po pierwsze: biurko – to właśnie od niego radzimy rozpocząć wszelkie poszukiwanie, jednocześnie jemu podporządkowując pozostałe kwestie wystroju wnętrz. Zastanów się czy chcesz by biurko było pośrodku pokoju, niejako dryfując w przestrzeni czy może oparte o ścianę? Rozważ czy łatwiej skupić Ci się na tak otwartej czy może nieco ograniczonej przestrzeni. Czy blisko biurka potrzebna będzie tablica do zapisywania czy też wieszania notatek? Jeśli tak, skoncentruj się na opcji drugiej. Kluczowe znaczenie ma również rozmiar. Czy na biurku trzymasz duże gabarytowo sprzęty, które ograniczą powierzchnię roboczą czy może cały jego wymiar jest przeznaczony wyłącznie dla Ciebie. Niezależnie od odpowiedzi na wszystkie powyższe dylematy: zawsze postaraj się zostawić sobie miejsce by być elastycznym. O co chodzi? Zwłaszcza w przypadku sprzętu komputerowego, okazuje się, że potrzebujemy ,,czegoś jeszcze”: dodatkowego monitora, skanera, większej drukarki, tabletu do rysowania. I najlepiej oczywiście by znalazł się w zasięgu naszych rąk. Przewidując taką sytuację od razu unikniemy wizualnego chaosu w wystroju wnętrz, spowodowanego drukarką postawioną na stercie książek.

aranżacja biura

Czym jeszcze możemy ugrać oryginalny wystrój wnętrz domowego biura? Półki: znajdujące się w ścianie, o fantazyjnych kształtach, niewidoczne, drewniane, z pleksi, kolorowe czy monochromatyczne. Wybór jest ogromny a projektanci naprawdę się starają. Do tego stopnia, że to właśnie półki mogą stać się integralną częścią naszego projekty. Nie jesteście przekonani? Postawcie więc na fotel. Tutaj możliwości jest jeszcze więcej i skupmy się wyjątkowo na aspekcie wizualnym. To, że musi być wygodny i ergonomiczny, rozumie się samo przez się – będziemy wszak przy nim spędzać ogromną ilość czasu, na pierwszym miejscu stawiamy więc zdrowie naszego kręgosłupa i dobre samopoczucie.

aranżacja biura 2Ale wróćmy do fotela. Czy też krzesła, bo i tak możemy ugryźć ten element. Minimalistyczny czy z lekką dozą przepychu? Z materiału miękkiego czy może nowoczesnego pleksi? Z ornamentami czy może piękny w swojej ascetycznej prostocie? Wzorzysty czy jednobarwny, a może zupełnie przezroczysty?

Mamy nadzieję, że rozbudziliśmy Wasz apetyt na urządzanie biura i zasialiśmy ziarenko inspiracji. Pamiętajcie by zawsze kierować się spójnością, dobierając wszystkie elementy o których pisaliśmy. Mnogość sprzętów, z których każdy wydaje się być z innej bajki, tworzy chaos, przypadkowość i co tu dużo mówić… nie jest stylowe.

aranżacja domowego biura

Dodaj komentarz:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium