/skins/user/rwd_shoper_19/
Ceglana ściana w kuchni – tak czy nie? 0

Surowy dodatek w postaci cegły w aranżacjach wnętrz i jest jednym z chętniej wybieranych motywów. Również kuchnie zaczęły być wzbogacane ścianą z cegły, często w miejsce popularnych wcześniej kafelków. Czy to dobre rozwiązanie? Jak się do niego zabrać? Podpowiadamy!

Ceglana ściana w kuchni – tak czy nie?

Bardzo chętnie wybieranym rozwiązaniem jest ceglana ściana ponad roboczym blatem. Tutaj pojawia się wiele wątpliwości, bowiem każdy wie, że blat ten, to niejako serce kuchni. Chociaż pojawiają się różne opinie na ten temat, przeważają te, które wskazują zalety tego rozwiązania. Cegła w kuchni zachwyca bowiem swoim naturalnym wyglądem, a dodatkowo jest niezwykle odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć. To jednak wyłącznie praktyczne zalety. Warto zwrócić również uwagę na te estetyczne. Płytki ceglane pozwalają zaaranżować ścianę w efekcie 3D doskonale załamującym światło. Efektowne wykończenie aranżacji jest ogromnym atutem cegły.

Są jednak również wady. Cegła w kuchni, to ryzyko tłustych plam, bowiem ten surowiec ma tendencję do niezwykle łatwego wchłaniania tłuszczu. Jeśli rozważamy więc to rozwiązanie w okolicy samej kuchenki – być może warto zastanowić się dwa razy. Drugą często podejmowaną wątpliwością jest estetyka: ze względu na swoją fakturę, a także naturalny pomarańczowy czy czerwony kolor – może przytłaczać i optycznie zmniejszać wnętrze. Takiemu wrażeniu da się jednak zaradzić odpowiednim wyborem miejsca, w którym pojawi się struktura cegły. Z drugiej strony – łatwo zmienić to w zaletę: cegła jest wytwarzana z gliny, której właściwości wpływają na pozytywny mikroklimat we wnętrzu wpływający na samopoczucie i zdrowie człowieka.

 Jakie meble kuchenne można dopasować do ceglanej ściany?

Do cegły w kuchni bardzo dobrze pasują meble drewniane. Jeden i drugi materiał stanowi surowiec naturalny, w związku z czym dopasowują się do siebie i uzupełniają. Możemy również dowolnie szafować kolorystyką, bowiem na rynku jest obecnie tak wiele rodzajów cegły naściennej… jak i mebli.  Z łatwością znajdziemy coś zarówno w jasnych odcieniach, które optycznie pomogą powiększyć przestrzeń, jak i nieco ciemniejszych, które nadają się do dużych pomieszczeń, dodając im szlachetności.

Czy przekonaliśmy Was do ceglanej ściany w kuchni? Jesteście na tak?

Dodaj komentarz:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium