/skins/user/rwd_shoper_19/
Dekoracje ścienne – jak ozdobić dom? 0

Niedawno zainspirowaliśmy Was zdjęciami aranżacji kuchennych w różnym stylu, dziś pokażemy ciekawe propozycje stylowych ścian oraz budujące je dekoracje. Na czym polega ich magia?

Dekoracje ścienne – jak ozdobić dom?

Stylowe dekoracje na ścianę

dekoracje ścienneMożemy odmienić nimi całe wnętrze, z łatwością zmienić charakter wnętrza,podkreślić naszą osobistą estetykę. Tuta prezentujemy kilka naprawdę ciekawych rozwiązań.Tutaj duża w kolorze beżowym, na której znajduje się kominek. Już jego obudowa w postaci wesołych, żółtych modułów jest piękną ozdobą. Powyżej mamy jednak prawdziwą perełkę: gipsowe odlewy zwierząt. Niezależnie czy polowanie uważamy za barbarzyństwo, czy sposób na udaną niedzielę – musimy docenić oryginalność tej ozdoby ściennej. Dodatkowo dużą ścianę dzielą geometryczne panele, rozjaśniając wnętrze i nadając mu niepowtarzalny charakter.

Tutaj aranżacja w zupełnie innym stylu: wesoła, nowoczesna,kolorowa. Zbieranina akcesoriów powieszonych na błękitnej ścianie tylko z pozoru jest przypadkowa. Centralnym punktem stało się lustro, które dodatkowo powiększa przestrzeń pokoju. Drugim rzucającym się w oczy akcentem jest obrazek (zaryzykujmy: typografia) na różowym tle, dostosowana do obić krzeseł. Oprócz tego widzimy pamiątkowe fotografie, obrazy, obrazki i obrazeczki. Układając tego typu dekoracje starajmy się pamiętać o równowadze i proporcjach: ustalmy główny punkt wokół którego budujmy dalszą część ekspozycji.

ścienne dekoracje

A teraz czas na kuchnię lub jadalnię. Ten pomysł zachwyca swoją prostotą. To po prostu talerze: najzwyklejsze,białe, okrągłe, w różnych rozmiarach. A jednak pomysł zawieszenia ich na ścianę to strzał w dziesiątkę, zwłaszcza w takim monochromatycznym wnętrzu jakie prezentujemy na zdjęciu. Powieszone w formie nieregularnej fali stają się wyszukaną ozdobą. Czasami, jeśli chodzi o dekoracje, grunt to kreatywność – prawda?

dekoracje do wnętrzNasza ostatnia propozycja jest nieco podobna w zamyśle, jednak efekt końcowy otrzymujemy diametralnie odmienny. Tutaj wykorzystano motyw sześciennych paneli, oklejonych materiałami we wzory. Tworzą niezwykle przyjemną dla oka kompozycję barw, dopasowanych do tych występujących we wnętrzu. Zaleta? Tego typu dekoracje możemy stworzyć z pozostałości materiałów użytych na firany, obicia, dywany i tym podobne, a więc małym kosztem.

A jakie Wy macie dekoracje w swoich domach?

Dodaj komentarz:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium