/skins/user/rwd_shoper_31/
Jak połączyć salon z jadalnią? Inspirujące pomysły. 0

Nie zawsze wyodrębnienie dwóch pomieszczeń jest możliwe. Wtedy niezbędna jest umiejętna aranżacja przestrzeni, która dla wielu okazuje się nie lada wyzwaniem. Często spotykanym połączeniem jest salon z jadalnią. W poniższym artykule przedstawiamy niektóre ze sposobów na umiejętne połączenie tych dwóch pomieszczeń.

Jak połączyć salon z jadalnią? Inspirujące pomysły.

 W jaki sposób połączyć mały salon z jadalnią?

Zestaw mebli w jednolitym kolorze i formie najlepiej sprawdzi się w przestronnym wnętrzuMały metraż często uniemożliwia postawienie ścianki działowej, dlatego ważne jest umiejętne ustawienie mebli w jadalni, w której z reguły jest mniej miejsca. Pozwoli to na optyczne powiększenie przestrzeni. Naszym celem jest połączenie, a jednocześnie rozdzielenie dwóch różnych stref- wypoczynkowej i jadalnej. Salon to miejsce relaksu i spotkań towarzyskich, które widok kuchennego nieładu może skutecznie zepsuć nastrojową atmosferę. Aby tego uniknąć, warto ustawić stół jadalny pomiędzy częścią kuchenną a wypoczynkową. Zyskamy wtedy wrażenie bardziej wyraźnego podziału, ale wciąż płynnego oddzielenia. Entuzjaści odważnego designu mogą postawić na aranżację opartą na zasadzie kontrastu. Zestawy do jadalni najlepiej sprawdzą się jednak w dużych wnętrzach, ponieważ jednolity design może przytłoczyć małe pomieszczenie. Poza tym czasem bywa monotonny, szczególnie jeśli wnętrze jest urządzone w minimalistycznym stylu i przeważają w nim neutralne kolory. Meble wykonane z drewna również nie sprzyjają małemu metrażowi. Nadają mu wrażenia ciężkości. Małym salonom i jadalniom zdecydowanie sprzyja eklektyzm form, który pozwala na stworzenie niebanalnej aranżacji. W małych wnętrzach ważne jest światło, dlatego warto zadbać o jak największą ilość jego źródeł. Kryształowa lampa na suficie rozświetli i ożywi wnętrze. Dobrym rozwiązaniem jest też pomalowanie jednej ściany na odmienny i zdecydowany kolor. Współczesny design lubi eksperymenty, ale muszą być one przemyślane w taki sposób, aby przyniosły zamierzone efekty 

Jakie meble powinny znaleźć się w jadalni?

Model prezentowanej komody to przykład nowoczesnego designu - tradycyjny materiał jakim jest drewno został przełamany niebanalnym wzorem w klimacie orientu.Optymalnym rozwiązaniem są meble rozkładane. Ważnymi argumentami są wygoda oraz oszczędność miejsca. Na przykład stół możemy rozłożyć w momencie, gdy odwiedzą nas goście. Jego kształt może być okrągły lub owalny, natomiast całościowy efekt aranżacji dopełnią takie meble jak komody do jadalni o prostokątnym kształcie. Jeśli będą wysokie to dodatkowo, powiększą optycznie przestrzeń. Meble należy ustawiać blisko krawędzi ścian. W ten sposób będą zajmowały mniej miejsca, co pozwoli na optymalne zagospodarowanie pozostałej przestrzeni. Jadalnia to miejsce przygotowywania i spożywania posiłków, dlatego należy zadbać o to, aby była to przestrzeń funkcjonalna. Sięgajmy po możliwie najbardziej praktyczne rozwiązania takie jak otwierane do góry szafki nad zlewem czy wysuwane szuflady. Takich rozwiązań dostarczają m.in. meble marki Kler, które łączą w sobie cechy nowoczesnego designu, czyli elegancki wygląd i funkcjonalność. 

Dodaj komentarz:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium