/skins/user/rwd_shoper_19/
Jak wybrać meble do sypialni? Jak ją urządzić? 0

Sypialnia to przede wszystkim oaza wypoczynku. Jednak obecnie spełnia różne funkcje. Jest miejscem, w którym śpimy, pracujemy, ćwiczymy, oglądamy telewizję czy relaksujemy się. Co zrobić, aby stała się miejscem zarówno praktycznym, jak i takim, w którym będziemy budzić się i zasypiać z prawdziwą przyjemnością? Jakie meble do sypialni wybrać? Przede wszystkim warto  uwzględnić kilka cennych rad i zastosować pomysłowe rozwiązania. 

Jak wybrać meble do sypialni? Jak ją urządzić?

Meble do sypialni – najważniejsze jest łóżko

Podstawą aranżacji jeśli chodzi o meble do sypialni jest wybranie wygodnego łóżka. Umieszczając łóżko w pokoju warto pamiętać, aby z obu stron zostawić do niego swobodny dostęp. Obok łóżka można umieścić stoliki nocne bądź komody, na których zawsze znajdzie się miejsce na nocną lampkę, książkę czy dzbanek z wodą, a w ich wnętrzu ukryjemy najpotrzebniejsze przedmioty.

meble do sypialniŁóżko i materac to zakup na lata, który w związku z tym powinien zostać dokładnie przemyślany. Łóżko powinno mieć rozmiar dopasowany do najwyższej śpiącej na nim osoby. Właściwa długość mebla to wysokość osoby leżącej zwiększona o co najmniej 20 cm.
Twardość materaca dobieramy wedle własnych upodobań. Choć warto pomyśleć o naszym kręgosłupie. Zbyt miękki materac powoduje, że każda zmiana pozycji ciała wiąże się z wysiłkiem dla mięśni. Zaś zbyt twarde posłanie sprawia, że krew nie może swobodnie przepływać w miejscach nacisku, a kręgosłup jest nienaturalnie zawieszony nad materacem. Materace mają różne rodzaje wypełnień, m.in. lateksowe, z pianki syntetycznej czy sprężynowe. Jeśli śpimy we dwoje, wybierzmy takie, które reagują na punktowe obciążenie i sprawiają, że ruch jednej osoby nie jest odczuwany przez drugą (np. materace kieszeniowe bądź  materace lateksowe). Zwróćmy także uwagę na pokrowiec, który powinien być wykonany z naturalnych materiałów.

Jeśli chcemy się dobrze wyspać, nasze łóżko musi być wygodne, co nie oznacza, że nie może być eleganckie i wyjątkowe. Wybierzmy takie meble do sypialni, które będą nie tylko praktyczne na wielu polach, ale również piękne i stylowe.

Meble do sypialni… a co dalej?

wyposażenie sypialniJeśli wybraliśmy już meble do sypialni, czas pomyśleć o dodatkowych elementach które podkreślą atuty wnętrza, na przykład kolory ścian. Dobierając farbę do naszej sypialni, warto wziąć pod uwagę rozmiar pomieszczenia, oświetlenie i kształt. Jeśli chcielibyśmy podkreślić cechy architektoniczne pokoju, użyjmy kolorów kontrastujących ze sobą. Natomiast użycie farby o neutralnym kolorze pomoże ukryć defekty. Jeśli zaś chcemy, aby wnętrze naszej sypialni wyróżniało się więcej niż jednym dominującym kolorem, a nie ufamy swoim wyborom, użyjmy kolorów sąsiadujących ze sobą na palecie barw, np. zielonego i niebieskiego. Takie połączenie sprzyja wypoczynkowi. Starajmy się jednak nie stosować zbyt dużej liczby różnych kolorów we wnętrzu – więcej niż cztery mogą wywołać wrażenie bałaganu koncepcyjnego.

 

 

 

 

Dodaj komentarz:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium