/skins/user/rwd_shoper_19/
Kolory ścian, mebli, dodatków czyli paleta barw we wnętrzach 0

Nieurządzony dom jest dla nas jak czyste płótno – mamy mnóstwo pomysłów i równie dużo miejsca. Zanim jednak całkowicie damy się ponieść fantazji, zanim wprowadzimy wszystkie wzory i kolory ścian jakie spodobały nam się w sklepie, zastanówmy się nad efektem całości. Owszem – każdy pokój może mieć swój, nieco indywidualny charakter, jednak to właśnie zintegrowana całość, przemyślane rozwiązania i motyw przewodni uwidoczniony w całym domu świadczy o smaku i guście mieszkańca.

Kolory ścian, mebli, dodatków czyli paleta barw we wnętrzach

Neutralne kolory ścian – czy to konieczne?

Czy to jednak oznacza, że mamy wybierać neutralne kolory ścian i meble pasujące do wszystkiego? Nic bardziej mylnego. Jest kilka sposobów na ujednolicenie mieszkania. Pierwszy, ten najłatwiejszy opiera się na przemyślanym doborze barw. Na przykładowej (patrz powyżej) aranżacji domu widzimy wiodący turkus i intensywną zieleń, które zamiennie lub wspólnie pojawiają się w pokojach, zależnie od ich charakteru i przeznaczenia. Jeśli nasz wybór padnie na intensywne odcienie – radzimy ograniczyć się do dodatków. Sprawdza się to z dwóch powodów – jeśli barwa nam się znudzi, dodatki łatwo jest wymienić, kolory ścian nie dają się zmodyfikować tak łatwo.

kolory wnętrz

Druga propozycja to wprowadzenie podobnego elementu, jednakowej formy w kilku pomieszczeniach. Na przedstawionej aranżacji pojawia się motyw koła, a także lamp podwieszanych pod sufitem. W barwach również widzimy zachowaną zasadę zbliżonych kolorów ścian oraz mebli i przebicie rutyny za pomocą, niekiedy nawet neonowych dodatków.

 

kolor wnętrz

Kolory ścian także zewnętrznych

Jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami ogrodu, warto również pomyśleć o jego integracji z pokojem w którym znajduje się balkon/taras. Daje to wrażenie większego wnętrza i znacząco wpływa na odbiór całego pomieszczenia (działa jak ogromny, przepiękny obraz). Nie wspominając o tym, że zieleń we wnętrzach relaksuje, odpręża i uspokaja – nawet, jeśli znajduje się za szybą. Przenieśmy więc wzór obicia kanapy na leżaki, ustawmy podobną donicę czy pasujące do salonu poduszki na huśtawce ogrodowej. Będziecie zaskoczeni efektem jaki dają te zmiany.

 

 

 

Dodaj komentarz:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium