/skins/user/rwd_shoper_19/
Kuchnia w stylu skandynawskim 0

Trend skandynawski trzyma się silnie w wystroju wnętrz, niezależnie czy chodzi o nasz reprezentacyjny salon, łazienkę czy… kuchnię. To właśnie królestwo smaków, zapachów i pichcenia weźmiemy dziś na tapetę, prezentując Wam całkiem pokaźny zestaw inspiracji w stylu skandynawskim.

Kuchnia w stylu skandynawskim

Oczywiście najbardziej rozpoznawalnym punktem jest biel: kuchnia po skandynawsku czystość, schludność, minimalizm. Wielbiciele koloru- nie lękajcie się, bowiem jak wiadomo kuchnia obfituje w kolory tak czy inaczej: produkty spożywcze, świeże zioła rosnące w doniczkach, miseczki, ściereczki, tworzą na jasnym tle naprawdę interesujące akcenty. Równie rozpoznawalną cechą tego stylu jest użycie naturalnego drewna. Aby jednak przeżyło bez szwanku, co tu kryć, dosyć wilgotne środowisko jakim jest kuchnia, powinno być odpowiednio zaimpregnowane. Sam gatunek drewna nie jest tutaj również bez znaczenia. Podpowiadamy jednak, że jeśli nie czujecie się na siłach wykorzystać drewna, możecie dodać inne rodzaje wykończeń: kamień, białe duże kafle, które jednocześnie są naprawdę praktycznym rozwiązaniem (łatwe do sprzątnięcia).

Jeśli chodzi o formę mebli, wybierajmy jak najprostszą: obłe czy też geometryczne kształty, podkreślą jeszcze minimalizm tego stylu, ale dzięki temu, zwracamy na nie uwagę. Świetnie komponują się krzesła i stoły metalowe, białe, lub w odcieniach szarości. W kwestii dekoracji zdecydujmy się na oszczędność formy. Triumfy święcą wyraziste zegary, stylowe typografie zamknięte w postaci plakatów, tablice po których swobodnie możemy pisać kredą czy minimalistyczne figurki.

Styl skandynawski ma bardzo dużo zwolenników, doceniających go za czystość, przejrzystość i moc wyrazu mimo oszczędności elementów. Ma jednak również sporo przeciwników, którzy wskazują, że łatwo uczynić go zimnym, nieprzytulnym i wręcz ascetycznym. Według nas, wszystko zależy od umiejętnego połączenia poszczególnych elementów, ale również (a może najbardziej?) od osobistych preferencji domowników. Po której stronie skandynawskiej barykady jesteście?

biel w kuchni

Dodaj komentarz:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium