/skins/user/rwd_shoper_19/
Zabłyśnij ogrodem czyli ogród jak z bajki. 0

Trend powrotu do natury obserwujemy już od jakiegoś czasu: chcemy nosić odzież z bawełny i lnu w miejsce poliestrowej, jeść zdrowe, ekologiczne warzywa, a nie sztucznie nawożone.

Zabłyśnij ogrodem czyli ogród jak z bajki.

Trend powrotu do natury obserwujemy już od jakiegoś czasu: chcemy nosić odzież z bawełny i lnu w miejsce poliestrowej, jeść zdrowe, ekologiczne warzywa, a nie sztucznie nawożone. Trend ma swoje odzwierciedlenie także w branży meblarskiej i wnętrzarskiej – powrót do natury objawia się tu wykorzystaniem drewnianych mebli, powierzchni kamienia, korzystanie z materiałów naturalnych. Jak zaaranżować ogród i balkon by był w zgodzie z naturą… i naszą naturą również? Podpowiadamy.

Projekt ogród – start.

Aby cieszyć się ogrodem jak z bajki w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o detale i wykończenie każdego elementu. Urokliwe ścieżki, mała architektura ogrodowa i podłoże tarasu stanowią podstawę do dalszej stylizacji. Zainwestujmy w wysokiej jakości materiały, stawiając zwłaszcza na te o podwyższonej odporności na czynniki zewnętrzne. To gwarantuje nam, że będziemy cieszyć się naszym pięknym ogrodem naprawdę długi czdekoracja ogroduas. Architekci radzą, aby wprowadzać do zieleńca elementy typowo domowe. Czyli jakie? Mogą to być wszelkiego rodzaju dekoracje, meble, oświetlenie. A jeśli o oświetleniu mówimy, musimy zwrócić Wam uwagę, że teraz w OutletMeblowy.pl obowiązuje wspaniała promocja. Do wybranych narożników, dodajemy w prezencie latarnię Caruso marki KLER. Kler Accessories to kwintesencja elegancji – latarnia nada Twojemu wnętrzu szyku i elegancji. Klasyczna bryła w kolorze srebra uzupełni każde wnętrze nie wnosząc do niego przepychu, ale też nie pozostanie niezauważona.

W dekoracjach typowo ogrodowych prym wiodą donice, również podświetlane, lampiony ale także… tekstylia. Obrusy ogrodowe, poduszki, pledy – wszystko to nadaje domowego, ciepłego charakteru, ale jest także niezwykle funkcjonalne!

Ogród a reszta domu – jak to połączyć?

A jak odnieść ogród do reszty naszego domu? Niekiedy ogródki przypominają znakomicie urządzone salony – Najlepiej nawiązujące do stylizacji, która czeka nas po przekroczeniu progu drzwi. Zwróćmy także uwagę na to jak prezentuje się sam ogród – ale jako całość. Podajmy więc konkretne przykłady, które choć kłują w oczy, zdarzają się bardzo często. Białe meble na tle bardzo ciemnej elewacji nie będą prezentowały się korzystnie. Pamiętajmy też o samej powierzchni tarasu. Jeżeli zdecydowaliśmy się na jasną podłogę, z kafli czy desek tarasowych, dopasujmy do niej podobną kolorystykę mebli.

aranżacja ogrodu

Nade wszystko musimy jednak pamiętać… że to po prostu nasz ogród- miejsce gdzie chcemy wypocząć, złapać oddech, obcować z naturą. I jeśli czujemy, że potrzebujemy złamać każdy z powyższych warunków- śmiało! Choć optujemy jednak za trzymaniem się pewnych zasad, by dopiero później ze smakiem i umiejętnością je łamać.

 

 

Dodaj komentarz:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium