/skins/user/rwd_shoper_19/
Żyj -lagom- i znajdź równowagę we wnętrzu! 0

Nie za dużo, nie za mało– tak właśnie przetłumaczyć możemy szwedzkie słowo lagom. Stoi za nim cała filozofia życiowa, rozciągająca się na każdy aspekt naszego funkcjonowania: dietę, pracę, zdrowie, sport, a także… wnętrza. Dziś porozmawiajmy więc o tym jak uzyskać równowagę i czerpać radość z tego co się kocha w kontekście wystroju wnętrz.

Żyj -lagom- i znajdź równowagę we wnętrzu!

Filozofia lagom jest bardzo aktualna i zbieżna z obecnymi tendencjami: skupia się na życiu w zgodzie z naturą, planetą, stawia na aspekt ekologiczny, powrót do natury. Dzięki niej, mamy znaleźć potrzebną równowagę, znać umiar, zrelaksować się. Stąd właśnie w mieszkaniach i domach, których urządzaniu przyświecała ta filozofia, znajdziemy rozwiązania funkcjonalne, nowoczesne, ale także oszczędne. Często instalowane są czujniki światła, które wspierają rozsądne gospodarowanie energią, czy też ukłon w stronę domów typu smart, a więc posiadające inteligentny termostat, który obniży temperaturę pomieszczenia, gdy nie ma nas w domu.

Czy jeśli chcę mieć wystrój w stylu lagom, muszę żyć w ascezie? Nie! Chodzi o zdrowy balans, a więc przesada w postaci niedostatku, również nie jest na miejscu. Wnętrze powinno być komfortowe i wygodne, jednak bez zbędnych mebli, dodatków i przepychu. Sprawdzają się więc wnętrza spokojne, w skandynawskim, bliskim naturze stylu o którym pisaliśmy w TYM poście. Możemy pokusić się o grę odcieniami, fakturami, tkaninami. Stawiamy raczej na dodatki, które mają w sobie „to coś”, duszę niż na bardzo nowoczesnych sprzętach.

Lagom jest blisko ekologii, a z tego, płynie pewna surowość: często spotykane jest nieobrobione drewno, ściana z pociętych cegieł, czy też mebel z recyklingu (np. palet). Jeśli jednak marzy nam się bardziej elegancka wersja lagom- śmiało kierujmy swój wzrok w kierunku klasycznego, skandynawskiego designu: drewnianych, prostych mebli, które są jednocześnie funkcjonalne i piękne.

Pamiętajmy: projektujmy swoje mieszkania i domy tak, by znalazła się w nich równowaga. Potrzebne nam miejsce na słodkie lenistwo, na pracę, na aktywność, na sen, na spokojne spożywanie posiłków – celebrację każdego momentu – to właśnie filozofia lagom!

 

Lagom

Dodaj komentarz:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium