/skins/user/rwd_shoper_19/
Funkcjonalna garderoba na małej przestrzeni? To możliwe! 0

Funkcjonalna garderoba kojarzy nam się z luksusowymi apartamentami i szykownymi, przestronnymi domami. Jednak coraz częściej rozwiązania funkcjonalne pozwalają zaaranżować ją nawet na niewielkich przestrzeniach, na przykład w blokach. Kluczem jest tutaj rozplanowanie, sprytne wykorzystanie metrażu, a także dostępne na rynku rozwiązania ułatwiające przechowywanie.

Funkcjonalna garderoba na małej przestrzeni? To możliwe!

Dlaczego warto pomyśleć o garderobie?

Zdecydowanie sprzyja utrzymaniu porządku, bowiem wszystko ma swoje miejsce, oddzielone wyraźne od reszty domu. To powoduje także, że nie spotykamy się z problemem ulubionego ubrania, które diabeł nakrył ogonem właśnie wtedy, kiedy chcemy je założyć. Garderoba odciąża pozostałe szafy, sprzyjając ogólnej organizacji w domu. To tyle teorii- a jak ma się to do praktyki?

Po pierwsze- nie rezygnujmy z niej, nawet na niewielkiej przestrzeni. Jak zostało powiedziane- nawet najmniejszą da się optymalnie wykorzystać, za sprawą rozwiązań skrojonych na miarę. Jakich dokładnie? Jeśli chodzi o wieszaki to koszulom, bluzkom i sukienkom typu mini wystarczy około 100 cm wysokości, natomiast spodniom, długim spódnicom i płaszczom – już około 150 cm. Wykorzystajmy do tego całą ścianę, przytwierdzając metalowe rurki jedne pod drugimi. Rezygnacja ze ścianek działowych, czy drzwiczek oszczędza bardzo dużo miejsca. Pamiętajmy by głębokość takiego rozwiązania wynosiła co najmniej 70 cm – w ten sposób będziemy w stanie swobodnie umieszczać tam ubrania.

Na dobrze, ale nie samymi wieszakami człowiek żyje! Co jeszcze jest potrzebne? Warto zainteresować się prostymi modułami z drewna, dzięki którym zorganizujemy np. obuwie. Specjalne stojaki na obuwie, tworzą zazwyczaj dwupoziomowe drążki. O wyższy zahacza się obcas, niższy służy do podtrzymania podeszwy. Pamiętajmy także o złotej zasadzie: w garderobie półek nigdy za wiele, dlatego jeśli na ścianie pozostanie nam wolna przestrzeń- zagospodarujmy ją półką.

A jeśli nie półki? Na rynku dostępnych jest w tej chwili wiele wariantów systemów przechowywania, składających się z przegródek, koszy, wieszaczków. Zaopatrując się w nie, zawróćmy uwagę na drobiazgi: apaszki, paski czy zegarki. Jeśli od razu znajdziemy im odpowiednie miejsce, zadbamy o dobre rozdystrybuowanie zwróci się to w postaci porządku i łatwości w odnalezieniu nawet najmniejszego elementu naszej garderoby.

funkcjonalna garderoba

 

Dodaj komentarz:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium