/skins/user/rwd_shoper_19/
Materac idealny- jak go wybrać? 0

Materac, materacowi nierówny – przekonamy się o tym bardzo szybko czytając poszczególne opisy. Systemowy? Zwykły? A może materac sprężynowy? Może jednak kieszeniowy? To dopiero wierzchołek góry lodowej, bo po naszej stronie również pojawia się dużo wątpliwości: czy pozycja w jakiej śpimy ma znaczenie, czy nasz ciężar ma jakikolwiek wpływ? Podpowiadamy dziś jak się w tym odnaleźć i wybrać model dla siebie.

Materac sprężynowy czy kieszeniowy?

Budowa obu tych materacy jest wbrew pozorom zbliżona, bowiem składają się z gęsto umiejscowionych sprężyn, które uginają się pod wpływem wagi osoby śpiącej co zapewnia właściwą pozycję podczas snu.

Zasadnicza gęstość to około 111 sprężyn na jeden metr kwadratowy. Jednak… co jeśli śpimy we dwójkę, a każdy z nas masę ciała ma nieco inną. Z pomocą przychodzi materac kieszeniowy. Różnią się od wspomnianych poprzedników tym, że każda sprężyna umieszczona jest w oddzielnej kieszeni, a więc praca jednej nie wpływa na drugą. Sprawia to, że jeżeli jedna osoba zmienia pozycję snu – sprężyny tylko z „jej kieszeni” ulegają ugięciu. Zapewniają więc wygodny sen obu osobom i reagują punktowo na nacisk ciała.

materace

A co z materiałem z którego materac jest wykonany? Dużą popularnością cieszą się materace piankowe.

Różnią się między sobą twardością i elastycznością, za którą odpowiada rodzaj wkładu. To doskonały wybór dla tych, którzy szukają idealnego dopasowania do kształtu ciała, a konkretnie – kręgosłupa, bowiem to jego prawidłowe ułożenie wpływa na jakość snu. Pianka jest termoelastyczna i reaguje na ciepło – przejmuje je z organizmu i pod wpływem temperatury zwiększa swoją plastyczność. Dostosowuje się idealnie do ciała, zapewniając wygodny sen i dobre podparcie dla kręgosłupa. Zaletą jest również wysoka przewiewność. Perforacja pianki pozwala utrzymać odpowiednią cyrkulację powietrza, a konturowe nacięcia sprawiają, że materac współgra z kształtem ciała.

Na liście Twoich wymagania od materaca jest wysoka elastyczność? Doskonale sprawdzi się więc materac lateksowy.

Cechą szczególną tych modeli jest wysoka elastyczność, którą zapewnia lateksowy wkład. Uzyskuje się go w wyniku połączenia naturalnego mleczka kauczukowego oraz syntetycznego lateksu. Ta fuzja to synonim idealnego dopasowania do ciała, ale również trwałości – zaraz po opuszczenia przez nas pieleszy materac samoczynnie wraca do swoich pierwotnych kształtów.

A co z twardością? Jak ją dobierać by wstawać wypoczętym i doskonale wyspanym? Przede wszystkim zależy to od naszej wagi (ale też po prostu preferencji). Aby sprawdzić czy stopień twardości materaca jest odpowiednio dobrany, warto wykonać prosty test – leżąc w pozycji na wznak należy wsunąć dłoń pod plecy. Jeśli wchodzi z lekkim oporem oznacza to, że materac jest dla nas optymalny, jeśli natomiast nie możemy jej wsunąć jest zbyt miękki.

Mamy nadzieję, że nieco rozjaśniliśmy Wasze wątpliwości i od tej chwili wybór materaca będzie dla Was nieco łatwiejszy. Zachęcamy do poświęcenia czasu i uwagi poszczególnym produktom – pamiętajmy, że w łóżku spędzamy ogromną część naszego życia!

Dodaj komentarz:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium