/skins/user/rwd_shoper_19/
Szafy we wnętrzach: najpierw plan działania! 0

Zdecydowaną większość naszych rzeczy chowamy do szafy, w ten sposób organizując przestrzeń. Jeśli chodzi o garderobę jest to podstawowe miejsce na wszystkie ubrania, dodatki, buty, biżuterię, torebki i wiele więcej. Meble kuchenne muszą być zaopatrzone w wiele schowków, szuflad, szafek by pomieścić naszą zastawę i suche produkty spożywcze. W salonie spotykamy witryny czy regały, które pomagają w ekspozycji dekoracji lub mieszczą domową biblioteczkę.

Szafy we wnętrzach: najpierw plan działania!

Jak okiełznać szafę, by nie zginąć w jej czeluściach?

szafy we wnetrzachPrzede wszystkim już na samym początku warto wiedzieć, co będziemy trzymać w danym miejscu. Pomyślmy o tym pod względem funkcjonalnym – gdzie będzie nam to najbardziej potrzebne, jak umieścić to najbliżej, czy sięgamy po to codziennie czy może wyłącznie raz na jakiś czas. Wszystko to ma wpływ na optymalne rozmieszczenie przedmiotów. Następnie, gdy ten aspekt zostanie ustalony, przystępujemy do podzielenia szafy. Możemy rozrysować sobie poszczególne przestrzenie, opisać co się w nich znajdzie. W ten sposób z łatwością zakupimy dodatkowe, potrzebne elementy: półki, wieszaczki, stojaki na buty, wysuwane szuflady, pokrowce na ubrania i tym podobne. Okazuje się, że najwięcej czasu tracimy na szukanie rzeczy, których nie odłożyliśmy na ich zwyczajowe miejsce. Jeśli cenimy sobie nasz czas, zainwestujmy go w aranżację i przemyślenie modułów szafy. Nie zapominajmy również o sprzątaniu! Raz na jakiś czas musimy wszystko wyjąć, odświeżyć, czy zmienić garderobę z letniej na zimową, dlatego warto zadbać by przebiegało to sprawnie i możliwie jak najszybciej.

Pamiętajmy, że wszystko da się usystematyzować, uporządkować i zorganizować. Jeśli nie – mamy po prostu za mało pudeł, pudełek, pojemników, etykietek! Przyzwyczajmy się do takiego prowadzenia domu, a szybko nie będziemy w stanie robić tego inaczej!

Wygląd szafy

Szafa drewniana: Holzmöbel Natur Kollektion, Szafa biała - SouthonKwestię tego czy ważniejsza jest estetyka czy funkcjonalność pozostawiamy do Waszego przemyślenia, jednak nie da się zaprzeczyć, że wygląd odgrywa znaczącą rolę. Tutaj nie ma żadnych ograniczeń. Szafy w wersji nowoczesnej, w chłodnej, minimalistycznej bieli, która wspaniale wpasuje się w klimat wnętrz skandynawskich czy może z naturalnego drewna, ciepła i przytulna, do wnętrza w stylu wiejskiej rezydencji? Wszystko zależy od nas!

Dodaj komentarz:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium