/skins/user/rwd_shoper_19/
Jak dbać o drewniane meble? 0

Meble drewniane to niewątpliwie ozdoba nie jednego domu. Drewniane meble to także odpowiednia jakość, trwałość, styl i elegancja. Jednak nawet drewno wymaga różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych, aby zachować jego piękno i uodpornić je na działanie czynników zewnętrznych.  Trzeba pamiętać, aby odpowiednio dbać o drewniane meble, wówczas będą mogły długo zdobić nasze wnętrza

Jak dbać o drewniane meble?

Drewniane meble – jak je pielęgnować?

Podstawa to przede wszystkim odpowiednie, a co za tym idzie, dobre środki zarówno konserwujące, jak i pielęgnujące.

Zapewne duże znaczenie w pielęgnacji drewnianych mebli ma ochrona ich powierzchni poprzez zabezpieczenie jej lakierem wodoodpornym. Warto jednak pamiętać, że drewniane meble są bardzo podatne na wilgoć, dlatego też nie powinny być umieszczane w wilgotnych pomieszczeniach.

Do pielęgnacji drewnianych mebli nie powinniśmy używać mokrych ścierek czy szorstkich szmatek. Do codziennej pielęgnacji mebli warto używać miękkiej i co ważne suchej ściereczki. Jeśli już użyjemy wilgotnej ściereczki, pamiętajmy, że meble należy wytrzeć do sucha. Warto również pod kubki, szklanki czy filiżanki stosować podkładki, a to po to, aby na meblach nie pozostały ślady, które ciężko będzie usunąć Podczas pisanie także nie zapominajmy o podkładkach, które uchronią nasze meble przed odgnieceniami i zarysowaniami.  Zwróćmy również uwagę, aby powierzchnia drewnianych mebli nie była narażona na bezpośredni kontakt z gorącymi lub ostrymi przedmiotami.

Drewniane meble są bardzo wrażliwe na wysokie temperatury. Z tego też powodunie powinno się ustawiać ich bezpośrednio przy źródłach ciepła, ponieważ może dojść do pęknięcie drewna, a tym samym do zniszczenia mebli.

Preparaty do pielęgnacji mebli drewnianych

Meble drewniane powinniśmy pielęgnować systematycznie, a nie tylko od wielkiego święta. Dzięki temu dłużej będą piękne i eleganckie. Dlatego też warto regularnie usuwać z drewnianych mebli kurz. Oczywiście suchą i delikatną szmatką. Raz na jakiś czas warto naszym drewnianym meblom poświęcić trochę więcej czasu i po usunięciu zabrudzeń, nałożyć na nie miękką ściereczką środek pielęgnujący. A następnie dokładnie wypolerować powierzchnię drewna.

środki do pielęgnacji mebli KlerPreparaty do czyszczenia Mebli firmy KLER Pielęgnując meble z drewna, należy wiedzieć, jakie produkty możemy wykorzystywać aby o nie zadbać i nie doprowadzić do zniszczenia. Na pewno preparaty do pielęgnacji drewnianych mebli nie powinny zawierać pochodnych silikonu bądź alkoholu. Zupełnie niedopuszczalne jest stosowanie jakichkolwiek rozpuszczalników lub choćby preparatów, które rozpuszczalnik zawierają, ponieważ można całkowicie uszkodzić meble, a wręcz je zniszczyć.

Większość odpowiednich środków do pielęgnacji drewnianych mebli zawiera wosk lub różne olejki, które tworzą warstwę ochronną. Sposobów pielęgnowania mebli drewnianych jest wiele. Jednak są one uzależnione od rodzaju drewna. Trzeba więc zwrócić uwagę, czy nasze meble są lakierowane, woskowane, olejowane bądź bejcowane.

Woda i meble drewniane to zdecydowanie niedozwolone połączenie. Pamiętajmy, że drewniane meble nie lubią wody. Nadmierna wilgoć może wniknąć w strukturę drewna i tym samym uszkodzić ją. Dlatego też jeśli na naszych drewnianych meblach pojawi się woda, należy wytrzeć je do sucha, aby nie zostały żadne plamy i odbarwienia.

Meble drewniane, zwłaszcza z drewna litego, mają skłonność do zmieniania koloru. Dlatego też zaleca się, aby na początku użytkowania blaty mebli nie były zakrywane, a przedmioty na nich położone często zmieniały swoje miejsce. Wówczas uchronimy meble przed odbarwieniami.

Domowe sposoby na piękne meble drewniane

pielęgnacja mebli Oprócz profesjonalnych sposobów pielęgnacji drewnianych mebli istnieją jeszcze te tradycyjne, czyli domowe. I tak do pielęgnacji drewnianych mebli można używać oliwki …..dla dzieci. Wystarczy tylko odrobina tego doskonałego preparatu na ściereczce, aby nasze drewniane meble były pełne blasku. Po rozprowadzeniu oliwki, meble warto przetrzeć jeszcze raz suchą ściereczką, ale już bez oliwki. Dzięki temu wypolerujmy nasze meble, które będą lśniące. Domowe sposoby pielęgnowania są zazwyczaj bardzo skuteczne, jednak trzeba uważać, aby nie zniszczyć czyszczonej powierzchni. Do pielęgnacji drewnianych mebli oprócz oliwki, świetnie nadaje się esencja czarnej herbaty. Niewielką ilość nanosimy za pomocą szmatki na powierzchnię mebli i polerujemy.  Jak widać, drewniane meble możemy pielęgnować zarówno profesjonalnymi środkami, jak i tymi domowymi. Wybór należy do nas. Drewno to bardzo solidny surowiec, a przy tym bardzo piękny i doskonale pasuje do aranżacji wnętrz zarówno tych tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Ważne jednak, aby o nie dbać i systematyczne je pielęgnować. Wówczas przez długie lata będą wyjątkową ozdobą naszych wnętrz.

Dodaj komentarz:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium