/skins/user/rwd_shoper_35/
Kanapa do salonu, a fotele. Jak je dobierać, by tworzyły harmonijną całość? 0

pufBez kanapy, sofy, lub narożnika, a więc głównego mebla w salonie, trudno wyobrazić sobie dom. Nie dziwi więc, że ich odpowiednie dobranie nie należy do najprostszych zadań. Jeśli jeszcze dołożyć do tego kwestię kupna foteli to mamy już nie lada zagwozdkę. Aranżacyjną, rzecz jasna. W niniejszym artykule piszemy o tym jak dobierać do siebie tego rodzaju meble by harmonijnie się dopełniały, darując w każdym domu lub mieszkaniu wyjątkową atmosferę. Zapraszamy do lektury wszystkich, którzy stoją przed tym trudnym zadaniem. 

Kanapa do salonu, a fotele. Jak je dobierać, by tworzyły harmonijną całość?

Bez kanapy, sofy, lub narożnika, a więc głównego mebla w salonie, trudno wyobrazić sobie dom. Nie dziwi więc, że ich odpowiednie dobranie nie należy do najprostszych zadań. Jeśli jeszcze dołożyć do tego kwestię kupna foteli to mamy już nie lada zagwozdkę. Aranżacyjną, rzecz jasna. W niniejszym artykule piszemy o tym jak dobierać do siebie tego rodzaju meble by harmonijnie się dopełniały, darując w każdym domu lub mieszkaniu wyjątkową atmosferę. Zapraszamy do lektury wszystkich, którzy stoją przed tym trudnym zadaniem. 

Kanapa, czyli centrum domu

Spośród wszystkich mebli domowych to właśnie kanapa, czy też narożnik, lub sofa, stanowi centralne miejsce przestrzeni zwanej domem. Bez niej, oraz innych mebli do salonu, trudno wyobrazić sobie rodzinne życie oraz wszystko co z nim związane. To właśnie na kanapie spędzamy czas z najbliższymi, oraz spotykamy się z przyjaciółmi. Tutaj oglądamy telewizję, filmy, oraz pijemy herbatę zawinięci w koc. Wszystko to sprawia, że mebel ten znacząco poprawia jakość naszego życia, czyni je jeszcze bardziej komfortowym i przyjemnym. W przypadku dużych salonów jedna kanapa to jednak często za mało. Mebel ten potrzebuje uzupełnienia w postaci szezlongów, puf, a przede wszystkim foteli. O tych ostatnich czytajcie poniżej. 

Kanapa z fotelami? 

Fotele to naturalne uzupełnienie kanapy. Jeśli nie dysponujemy dużym narożnikiem i odwiedza nas wielu gości to możemy mieć problem z ich odpowiednim usadzeniem. W takim wypadku przydadzą nam się fotele do salonu. Dzięki nim zyskamy zdecydowanie więcej miejsca do posadzenia gości, a także przestrzeń gdzie będziemy sami mogli odpoczywać na co dzień w maksymalnie komfortowych warunkach. 

Fotel to najlepsze możliwe miejsce, by zrelaksować się po dniu ciężkiej pracy. Możemy w nim usiąść razem z książką i kubkiem herbaty, lub oglądać film pod kocem. Często fotele cieszą się wśród domowników zdecydowanie większą popularnością, niż kanapy, czy też inne centralne meble. Domownicy nieraz toczą o miejsce na nich "wojny", podobnie zresztą jak o pilota do telewizora. ;)

Nie dziwi więc, że jako mebel wypoczynkowy, a równocześnie reprezentacyjny, na którym sadzamy gości, powinny być one maksymalnie komfortowe, a więc solidnie wykonane. Szczególną uwagę musimy tutaj zwrócić na podłokietniki oraz zagłówek. W wielu nowoczesnych fotelach są one regulowane. (Podobnie ma to miejsce w przypadku sof, narożników oraz kanap). Nie jest to jednak koniecznością. Również modele pozbawione możliwości swobodnego regulowania mogą być wygodne do siedzenia i odpoczywania.

Czy warto zainteresować się modelami rozkładanymi? Jeśli potrzebujemy dodatkowego miejsca do spania to zdecydowanie. Tego typu fotele często są również umieszczane w dziecięcych pokojach. Te warianty różnią się jednak znacząco od salonowych. Są zdecydowanie mniej zgrabne. Trudniej je też dobrać stylistycznie do kanapy. 

A co ze stylem? 

Komfort to jedno, natomiast styl również ma ogromne znaczenie w przypadku kanapy z fotelami. Warto by były one jak najbardziej zbliżone stylistycznie, choć oczywiście możemy zaryzykować tworząc stylistyczny kontrast, choć ten lepiej uzyskać poprzez dobieranie eklektycznych dodatków, niż głównych mebli. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by poeksperymentować również w tej materii. W końcu to my mamy czuć się maksymalnie dobrze w naszym salonie. 

 

Dodaj komentarz:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium