/skins/user/rwd_shoper_36/

Jak prawidłowo dobrać materac, by cieszyć się dobrym snem?

0

Odpowiednia higiena snu wpływa na jego jakość, co przekłada się z kolei na wydajność naszego organizmu w ciągu dnia. Ważne jest nie tylko wypracowanie odpowiednich nawyków, ale też ergonomiczna pozycja ciała w trakcie snu. Tu kluczową rolę odgrywa dobry materac. W poniższym artykule opowiadamy o tym, jak dobrać najlepsze z nich do naszej sypialni, przedstawiając między innymi dostępne w naszym sklepie, materace Janpol. 

Jak prawidłowo dobrać materac, by cieszyć się dobrym snem?

Na jakie cechy zwracać uwagę przy wyborze materaca? 

Materace JanpolMaterac powinien być dopasowany do rodzaju łóżka, wzrostu i masy ciała, a także pozycji, którą przyjmujemy w trakcie snu. Wszystkie te czynniki sprawiają, że dobór materaca to bardzo indywidualna kwestia. W powszechnej opinii wciąż powielane jest stwierdzenie, że najlepszym wyborem jest bardzo twardy materac. Nie jest to prawda, ponieważ należy tutaj zwrócić uwagę przede wszystkim na masę ciała, która determinuje nośność materaca. Wynika z tego, że lżejsze osoby powinny wybrać bardziej miękki materac, natomiast te o większej masie ciała, twardszy. Doskonałą propozycją jest jeden z materacy Janpol, a konkretnie materac piankowo-kokosowy. Odpowiednia twardość wspomaga również rozluźnienie mięśni, co sprawia, że to doskonały zakup dla osób borykających się z bólami kręgosłupa. Wełniana warstwa zapewnia przyjemne uczucie ciepła, co zwiększa komfort podczas snu i wykazuje dobroczynny wpływ na osoby, które zmagają się z problemami reumatycznymi. Należy pamiętać, że niezwykle ważnym komponentem są surowce wykorzystane przy produkcji materaca. Ich wysoka jakość zapewnia trwałość produktu, dzięki czemu w mniejszym stopniu ulega on deformacjom, co pozwala ustabilizować kręgosłup. Właściwości poszczególnych materiałów zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza i zapobiegają nadmiernej potliwości.

Materac piankowy, lateksowy, a może sprężynowy - jaki materiał będzie najlepszy?

Rodzaj materiału to kluczowy aspekt, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze materaca. Każdy z nich ma inne właściwości, które pociągają za sobą inne rozwiązania technologiczne. Często kupujemy materac pochopnie i w pośpiechu, który, jak wiadomo, nie jest dobrym doradcą. Materiał, z którego został wykonany materac jest szczególnie ważną kwestią w przypadku alergików. Szczególnie rekomendowany jest lateks. Umożliwia on swobodny przepływ powietrza, przez co zapobiega poceniu się i namnażaniu się bakterii, co wpływa na higienę jego użytkowania. Z tego powodu materace dziecięce są najczęściej produkowane z lateksu. Poza tym to wyjątkowo odporny i trwały materiał, co z pewnością pozwoli na jego użytkowanie przez lata. Zaleca się jednak umieszczenie materacy lateksowych na stelażu. Największą popularnością cieszą się materace piankowe. Przyczynił się do tego niewątpliwie rozwój technologiczny, który uwzględnia wykorzystanie naturalnych substancji takich jak włókna kokosowe. Wszystko to sprawia, że materiał ma dobrą wentylację i zapobiega nadmiernej potliwości. Kolejną ich zaletą jest lekkość, co jest szczególnie ważne podczas transportu czy przenoszenia go z miejsca na miejsce. Materace sprężynowe to z kolei najlepszy wybór dla osób o szczególnych preferencjach, na przykład borykających się z problemami układu kostno-stawowego. Specjalnie zamontowane sprężyny odciążają kręgosłup. Wyjątkowo innowacyjnym rozwiązaniem jest materac kieszeniowy, który zapewnia stabilniejsze podparcie. Jest to ważna informacja, szczególnie dla osób, które wymagają rehabilitacji. Materac termoelastyczny posiada dwa zróżnicowane stopnie twardości. Szeroka gama produktów wyróżnia materace Janpol, dostępne w naszym sklepie, co sprawia, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Dodaj komentarz:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium