/skins/user/rwd_shoper_19/
Jak odpowiednio pielęgnować skórzane meble? 0

Skórzane meble cechuje nie tylko oryginalny wygląd, ale też wyjątkowa trwałość, co sprawia, że mogą one posłużyć na wiele lat. W tym celu należy zadbać o ich odpowiednią pielęgnację, której podstawą jest wybór specjalistycznych preparatów. Nieodzowna jest również znajomość zasad pielęgnacji skóry, która wymaga także konsekwencji i dokładności. Poniżej podpowiadamy, jak ułatwić ten proces.

Jak odpowiednio pielęgnować skórzane meble?

Dlaczego należy pielęgnować skórzane meble?

Specjalistyczne preparaty kler do skórySkórzane meble wyglądają niezwykle elegancko i dodają charakteru każdemu wnętrzu. Jednak z czasem na powierzchni skóry pojawiają się pęknięcia, choć najczęstszym problemem są plamy. Szczególnie jeśli zakupiliśmy używane sofy skórzane, które wymagają odświeżenia i wyeliminowania zabrudzeń. Odpowiednia pielęgnacja ma na celu nie tylko przywrócenie estetycznego wyglądu, ale również przedłużenie ich żywotności. Bez odpowiedniej pielęgnacji skórzane meble nigdy nie będą wyglądały gustownie i ekskluzywnie, a my będziemy tkwić w przekonaniu, że wydaliśmy pieniądze na marne. Specjalistyczne preparaty Kler powstały, aby skutecznie usuwać zabrudzenia i zanieczyszczenia. Dzięki nim skóra staje się bardziej odporna na uszkodzenia i działanie niekorzystnych czynników.

Jak pielęgnować skórzane meble?

[product id="1835"]

Ciężko porównać uczucie satysfakcji w momencie zakupu idealnego mebla. Zapach nowości i wspaniały wygląd zachwyca każdego z nas. Mało, kto z nas pamięta jednak, że do zachowania pierwotnego wyglądu skóry jest konieczna regularna i umiejętna pielęgnacja. Niestety wiele osób nie wie, jakie są jej zasady i jakie środki należy zastosować. W pośpiechu łatwo o podstawowe błędy. Jednym z nich jest próba usunięcia zanieczyszczeń przy pomocy preparatów, które akurat mamy pod ręką, co prowadzi tylko do pogorszenia wyglądu mebli. Detergenty są specyfikami, które są zbyt agresywne dla materiału, jakim jest skóra. W efekcie używane sofy skórzane wyglądają na jeszcze bardziej zużyte niż, są w rzeczywistości, a wrażenie elegancji odchodzi w niepamięć. Dlatego należy wybrać specjalistyczne preparaty przeznaczone do czyszczenia i konserwacji takich mebli skórzanych jak np. sofy. Nie tylko pozwala to na usunięcie zabrudzeń, ale też przywróci blask obicia. W przypadku osadzenia się kurzu czy małych zabrudzeń wystarczy przetarcie sofy przy użyciu odkurzacza lub suchej ściereczki. W przypadku delikatnych zabrudzeń można użyć wody, ale zawsze należy starannie osuszyć powierzchnię. Przy decyzji o zakupie skórzanych mebli należy pamiętać, by ustawić je z dala od wszelkich źródeł ciepła takich, jak kaloryfer, który powoduje nadmierne wysuszenie naturalnej skóry, a w konsekwencji prowadzi do jej matowienia i pękania. Wrogiem naturalnej skóry jest również suche powietrze. To sprawia, że podstawą odpowiedniej pielęgnacji jest nawilżenie. W tej roli doskonale sprawdzi się krem stearynowy. Staranna pielęgnacja sprawi, że meble będą nieustannie zachwycały swoim wyglądem, współtworząc stylowe i piękne wnętrze.

Dodaj komentarz:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium