/skins/user/rwd_shoper_35/

Jak urządzić małe mieszkanie?

0

Umeblowanie niewielkiego wnętrza to prawdziwe wyzwanie aranżacyjne. Nieumiejętne wykorzystanie przestrzeni może przynieść odwrotne od zamierzonych rezultaty. Dlatego, aby ułatwić to zadanie, opracowaliśmy zbiór praktycznych porad, które pomogą Ci urządzić wygodne, a zarazem stylowe mieszkanie.

Jak urządzić małe mieszkanie?

Od czego rozpocząć aranżację małej przestrzeni?

Kluczową rolę w małych mieszkaniach odgrywa wybór kolorystyki. W przypadku małego metrażu zdecydowanie postaw na jeden, stonowany odcień! Pozwoli on nadać wnętrzu wrażenie przestronności, ale też jednorodności. Minimalizm i spójność stylistyczna w przypadku niewielkich metraży jest na wagę złota. Dotyczy to również rodzaju materiału i faktury tak, aby design był konsekwentny, co nie oznacza, że musi być nudny. Akcenty w żywych i nasyconych kolorach doskonale ożywią wnętrze. Przestrzeń jest również zdeterminowana przez oświetlenie, które najlepiej, aby znalazło się we wnęce ścian lub sufitu. W końcu naszym priorytetem są oszczędność miejsca i nowatorskie rozwiązania.

 

Jak urządzić salon?

Salon to bardzo ważne pomieszczenie. Spędzamy w nim większość czasu, spożywamy posiłek, a także podejmujemy w nim gości. Dlatego jego aranżacja powinna łączyć dwa aspekty: funkcjonalność i nowoczesny wygląd. Kompromis stanowią w tym przypadku wielofunkcyjne meble do salonu. Najlepszym rozwiązaniem będą meble z możliwością składania, co pozwoli na wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni. Pojemne meble z dużą ilością szufladek pozwolą na przechowanie większej ilości rzeczy oraz ich skuteczne uporządkowanie. Ład kompozycji zapewnia również wybór mebli do salonu o tej samej wysokości. W małych wnętrzach harmonia i zachowanie proporcji podnoszą ogólne wrażenie estetyczne. Mała przestrzeń sprzyja wdrożeniu minimalistycznych i funkcjonalnych rozwiązań, które nie wykluczają obecności akcentów. W tej roli świetnie sprawdzą się akcesoria kler. Kontrastujące z otoczeniem, orientalne, a może klasycznie eleganckie? Dobór dodatków do małego wnętrza to doskonała sposobność na swobodę aranżacji. Dzięki niej wnętrze może zyskać nietuzinkowy charakteru zgodnie z naszymi indywidualnymi preferencjami.

 

Jakie meble powinny się znaleźć w małym mieszkaniu?

Głównym problemem niewielkich wnętrz jest mało ustawna przestrzeń, dlatego w pierwszej kolejności należy się zastanowić czy jest możliwe wyburzenie jakiejś ścianki. Pozwoli to na zwiększenie metrażu. Niejednokrotnie okazuje się to jednak niemożliwe, a wtedy jesteśmy zmuszeni dostosować koncepcje aranżacyjne do już istniejących rozwiązań architektonicznych. Koniecznością staje się umiejętny dobór mebli. Powinny być one modułowe i składane, dlatego najlepiej sprawdzi się kanapa 2 osobowa. Wyraźny podział mebla wywołuje wrażenie lekkości i mobilności (propozycja kanapy 2 osobowej). Przestrzeń optycznie powiększy kanapa w takim samym kolorze, co ściana. Drugim trikiem jest ustawienie kanapy 2 osobowej w narożniku. Na jakie meble do salonu warto jeszcze zwrócić uwagę? Ciekawym, a zarazem funkcjonalnym dodatkiem są pufy. Pomimo że przez współczesny design są one często zaniedbywane, to dla małego metrażu jest to idealne rozwiązanie. Pufy zajmują mało miejsca, są ustawne i mogą posłużyć nie tylko, jako siedzisko, ale też ukryty schowek. Ponadto stwarzają wiele możliwości aranżacyjnych, ponieważ są dostępne w różnych kolorach, rozmiarach i tapicerowaniu (warto sprawdzić pufy). Pufy kler reprezentują nowoczesny wymiar elegancji, pozostając jednocześnie praktycznymi. Mogą zarówno być spójnym uzupełnieniem aranżacji, jak i jej dynamicznym akcentem.

[product id="2105, 1713, 1716,1719"]

Dodaj komentarz:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium