/skins/user/rwd_shoper_19/
Jak urządzić przydomowy gabinet do pracy? 0

Nowoczesne technologie w połączeniu ze zmieniającym się trybem życia sprawiają, że coraz częściej decydujemy się wykonywać pracę zawodową w zaciszu własnego domu. Tendencja ta, początkowo zarezerwowana dla przedstawicieli wolnych zawodów, cieszy się rosnącą popularnością i sprawia, że z roku na rok przybywa osób zastanawiających się, jak urządzić przydomowy gabinet. To także doskonałe rozwiązanie dla rodziców, dla których taka forma zarobkowania daje możliwość skorelowania pracy z opieką nad dzieckiem. Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom postaramy się więc przybliżyć najważniejsze tajniki w kreowaniu domowej przestrzeni do pracy.

Jak urządzić przydomowy gabinet do pracy?

Razem, czy osobno?

Decydując się na urządzenie gabinetu w domu, warto na samym początku zastanowić się, czy będziemy w nim przyjmować gości – kontrahentów i współpracowników, czy może pokój pozostanie jedynie do naszej dyspozycji. W pierwszym przypadku dobrym rozwiązaniem okaże się ulokowanie go blisko drzwi wejściowych, co wyeliminuje problem krzątających się po domu interesantów. Można również rozważyć zaadaptowanie na miejsce do pracy garażu lub zmodyfikować plan budynku tak, aby gabinet posiadał zupełnie oddzielne miejsce, pielęgnując prywatność domowników i zapewniając nam jednocześnie lepsze warunki do skupienia się na pracy. W drugim przypadku, jeśli nie spodziewamy się w naszym azylu wizyt gości możemy wykorzystać w zasadzie dowolną część domu pamiętając jednocześnie, że pomieszczenia ulokowane wokół salonu czy kuchni będą bardziej narażone na hałasy dobiegające z wnętrza domu. Może więc warto zastanowić się nad urządzeniem gabinetu na poddaszu lub w sąsiedztwie sypialni, w której zarówno w dzień, jak i w nocy panuje cisza?

Wielofunkcyjny salon

wielofunkcyjny salon - komoda Zdarza się także, że pracując na etacie, od czasu do czasu zabieramy pracę do domu. W takim przypadku będziemy potrzebować okazjonalnego miejsca do pracy. Można do tego celu wykorzystać najmniejsze pomieszczenie w domu, a nawet przestrzeń pod schodami. Nowoczesne meble dają szereg możliwości aranżacyjnych, a bogaty wybór sprawi, że bez wątpienia znajdziemy wśród nich coś dla siebie. Dobrym rozwiązaniem może okazać się również wydzielenie w salonie kącika do pracy. Dostępne obecnie zestawy modułowe mebli przewidują takie okoliczności, oferując obok komód i szklanych witryn również stoliki, na których bez problemu zmieścimy komputer i niezbędne dokumenty. Niewątpliwym atutem takiego pomysłu jest integracja z rodziną, nawet wówczas, kiedy zmuszeni będziemy dokończyć pracę w domu. Warunkiem jest oczywiście fakt, że mamy podzielną uwagę, a zajęcie nie wymaga od nas maksymalnego skupienia.

 

Własny kawałek podłogi

stolik do gabinetu Urządzając domowy gabinet warto pamiętać, że czas zweryfikuje poziom komfortu, jaki osiągamy w jego ścianach i może okazać się, że po upływie kilku miesięcy będziemy chcieli przenieść go w inne miejsce. Z tego względu nie zapominajmy, że nie może on znacząco różnić się od wystroju pozostałej przestrzeni domowej. Szczególnie dużą rolę pełni w tym przypadku podłoga, której wymiana wiąże się z remontem, pociągającym za sobą stratę czasu i pieniędzy. Jeśli zatem w naszych czterech kątach przeważają płytki lub parkiet, nie zapraszajmy do gabinetu wykładziny. Należy również podkreślić, że podłoga gabinetu, w którym przyjmujemy gości powinna być trwała i łatwa do utrzymania w czystości. Warto więc zrezygnować ze stylowych, jakkolwiek nieodpornych na zabrudzenia dywanów, czy paneli, które mogą ulec zarysowaniom.

Spójrz na pracę przez kolorowe okulary!

Kolejną istotną kwestią przy urządzaniu domowego gabinetu są kolory, jakie będą przeważać w jego wnętrzu. W zależności od rodzaju wykonywanej pracy, mogą one wpływać uspokajająco lub stymulująco na nasz układ nerwowy. Neutralnymi barwami pozostaną oczywiście biele, beże i szarości. Osoby, które zajmują się czynnościami wymagającymi skupienia mogą sięgnąć natomiast po błękit lub seledyn. Sprzymierzeńcem pracy twórczej okaże się delikatna żółć i pomarańcz. Z kolei profesje artystyczne dają w tym aspekcie pełną dowolność zachęcając wręcz do eksperymentowania z odcieniami i zdobieniami na ścianach. Bez względu na to, jaki kolor farby wybierzemy, pamiętajmy o jasnych zasłonach, które rozświetlą pomieszczenie i zarazem osłabią rażący efekt promieni słonecznych wpadających do okien naszego przydomowego gabinetu.

Biurko, fotel i… Coś jeszcze?

wystrój gabinetu Ostatnią rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę urządzając pokój do pracy są meble. Łatwo odgadnąć, że gabinet nie obejdzie się bez dużego biurka i wygodnego fotela. Jeśli planujemy zapraszać do niego współpracowników i kontrahentów ustawmy stolik naprzeciwko drzwi wejściowych tak, aby widzieć, kto wchodzi do pomieszczenia. Pokój, w którym pracować będziemy jedynie my sami daje natomiast pełną dowolność – biurko może stać również pod ścianą, pod warunkiem oczywiście, że ulokowanie to zapewni nam prawidłowy dopływ światła. Do gabinetu można wstawić również mały stolik kawowy i krzesła na wypadek odwiedzin gości, a także elegancką skórzaną kanapę lub narożnik, który przyda się zawsze wtedy, gdy będziemy chcieli przenocować w domu rodzinę czy znajomych. Niezbędnym elementem wyposażenia gabinetu są także komody i witryny, w których schowamy dokumenty i inne przybory niezbędne do pracy. Nie zapominajmy przy tym o podstawowej zasadzie – jeśli dysponujemy dużym, jasnym pomieszczeniem możemy pokusić się o stylowe, ciężkie meble w ciemnych odcieniach, które sprawią, że aranżacja przestrzeni nabierze powagi i wytworności. Na małych metrażach lepszym wyborem będą natomiast jasne, lekkie meble oraz tapicerka, które optycznie powiększą przestrzeń i wniosą ciepłą, przytulną atmosferę.

Dodaj komentarz:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium