/skins/user/rwd_shoper_19/
Jak nie popełnić błędu urządzając mieszkanie? 5 praktycznych porad! 0

Człowiek uczy się na błędach – parafrazując greckiego filozofa. Powiedzenie oczywiście w stu procentach trafne, w przypadku wystroju wnętrz, może być jednak dość kosztowne. Aby uniknąć frustracji i optymalnie zainwestować swoje fundusze przeznaczone na remont czy aranżację, warto zapoznać się z naszymi wskazówkami. Jak więc nie popełnić błędu urządzając mieszkanie? Podpowiadamy!

 

Jak nie popełnić błędu urządzając mieszkanie? 5 praktycznych porad!

1) Od ogółu do szczegółu. Wiele nieudanych aranżacji, bierze się z braku koncepcji na całość mieszkania. Zostajemy w ten sposób z mnogością, być może całkiem udanych w kwestii aranżacyjnych, pomieszczeń , ale bez ogółu zapierającego dech w piersiach. Spójność jest niezwykle ważna, warto więc mieć przynajmniej ramowy plan na ogólny styl, wydźwięk naszego domu, a następnie przechodzić do konkretnych pomieszczeń, mając w ten sposób gwarancję, że ze sobą współgrają.

2) Kolor wart więcej niż tysiąc słów. Doradzamy podejmować decyzję o kolorach ścian i wzorach tapet bardzo ostrożnie. Nawet jeżeli uwielbiamy mocną czerwień na paznokciach czy sukienkach, nie znaczy to, że będziemy się dobrze czuć w tak intensywnym otoczeniu. Poświęćmy maksymalnie dużo czasu na research, aby mieć gwarancję dobrego samopoczucia w swoim domu.

3) Kopia nie jest inspiracją! Dosyć popularnym (choć przez to nie mniej błędnym) podejściem jest kopiowanie aranżacji z katalogów czy Internetu, chcąc przenieść ją do siebie jeden do jednego. Problem polega jednak na tym, że każde mieszkanie jest inne: rozkład pomieszczeń i ścian, naświetlenie, okna – wszystkie te, być może na pozór drobne, różnice, sprawiają, że rozmieszczenie idealnie prezentujące się w gazecie u nas po prostu się nie sprawdzi.

4) Łam schematy, nie podpieraj ścian. Najczęściej spotykanym ustawieniem mebli jest zastawienie nimi ścian. To jednak nieco archaiczne podejście- czas topornych meblościanek bezpowrotnie (na szczęście!) przeminął, a zamiast nich królują funkcjonalne meble modułowe. Dają możliwość dowolnego ich zestawiania, tworząc ciekawe i praktyczne aranżacje, wyglądające dużo bardzie nowocześnie i stylowo. Póki możesz – przestawiaj, przesuwaj, zestawiaj, aż znajdzie idealny, złoty punkt, od ścian trzymając się z daleka.

5) Praktyka czyni mistrza. Łatwo jest dać porwać się wysmakowanym aranżacjom, popłynąć na fali luksusu i nietuzinkowości. Jednak żeby nie utonąć w morzu pomysłów, kurs obierzmy na rozwiązania praktyczne. To co idealnie wygląda w katalogu, nie koniecznie sprawdzi się w gwarnym, tętniącym życiem domu. Zawsze przemyśl każde wprowadzane rozwiązanie, zwłaszcza to bardziej radykalne, czy też niosące większy nakład finansowy, bądź czasowy.

urzadzanie mieszkania

Mamy nadzieję, że nasze porady wprowadzą nieco świeżości w tym jak patrzycie na urządzanie mieszkania, a także, że będzie to czystą przyjemnością. Jak zwykle – zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszych mebli, które z pewnością uświetnią Wasze pomysły oryginalnym (ale i praktycznym!) designem.

 

Dodaj komentarz:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium