/skins/user/rwd_shoper_19/
Szafa w sypialni, która się zmieści i wszystko pomieści. 0

Szafa jest bez wątpienia niezbędnym meblem w każdym domu. Można sobie wyobrazić mieszkania bez komody, stolików nocnych, czy kanap, ale szafa jest niezastąpiona. Nic dziwnego: ubrania, bielizna, czy nawet pościele lub koce muszą być gdzieś przechowywane. Nie chcemy przecież zagracać pomieszczeń, w których relaksujemy się i odpoczywamy. Najczęściej więc decydujemy się na dobór odpowiedniej szafy do sypialni. Jednak czym kierować się przy zakupie? Jak poradzić sobie, gdy do dyspozycji mamy stosunkowo mało miejsca?

Szafa w sypialni, która się zmieści i wszystko pomieści.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem szafy?

Głównym czynnikiem wpływającym na decyzje o wyborze konkretnego modelu szafy, jest wielkość sypialni. Nie mniej, istotną kwestią jest także ilość rzeczy, które musimy przechować. Właściwie powinna być to sprawa nadrzędna. Nie ma bowiem sensu wydać pieniędzy na szafę, która ostatecznie nie spełni swojej funkcji. Oprócz tych dwóch kluczowych kwestii musimy również pamiętać o aspektach wizualnych. Szafa powinna wpasować się w ogólnie panujący design. Jak więc poradzić sobie z tym wyborem?

Po pierwsze: pojemność

Mimo że szafa powinna być na tyle duża, aby zmieścić się we framudze drzwi oraz nie zająć ponad połowy pomieszczenia, to jednak w pierwszej kolejności powinniśmy zmierzyć pomieszczenie, do którego wstawimy szafę oraz przemyśleć jaka pojemność szafy będzie dla nas optymalna.

Funkcjonalność jest bardzo istotna. Zastanówmy się, co tak naprawdę potrzebujemy przechowywać? Czy będą to same ubrania, czy może również rzeczy codziennego użytku takie jak odkurzacz, deska do prasowania, żelazko? Jeśli tak to bez wątpienia będziemy rozglądali się za szafą, która oprócz miejsca na poukładane rzeczy, będzie posiadać wolną przestrzeń bez półek. Podsumowując; krok pierwszy — określ swoje potrzeby i swoje możliwości.

Po drugie: wielkość sypialni

Tak jak wspomnieliśmy, gdy posiadamy małą sypialnię, to automatycznie staramy się wyeliminować możliwość zakupu dużej szafy. Niepotrzebnie. Dopiero po zmierzeniu pomieszczenia i wolnej przestrzeni możemy przejść do eliminacji za dużych egzemplarzy. Warto jest poświęcić trochę przestrzeń, po to, aby zyskać więcej miejsca do przechowywania. Jeśli tylko decyzja o postawieniu tak dużego mebla w narożniku pokoju nie wpłynie negatywnie na jakość funkcjonowania w pomieszczeniu, to spokojnie możemy się na taką opcję zdecydować. Tak wiemy! Będzie zdecydowanie mniej miejsca. Jeśli to wzbudza obawy, warto przemyśleć głębokość szafy i wybrać mniejszy na szerokość, ale głębszy egzemplarz.

My w outletmeblowy.pl tez mamy swoje ulubione rozwiązania:

Pojemna szafa - nasz faworyt

Zapraszamy do zapoznania się z szafą firmy JARA - dwudrzwiowa, pojemna szafa, która pasuje do każdej sypialni
[product id="3682,3261"]

Dodaj komentarz:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium