/skins/user/rwd_shoper_19/
Jak zadbać o ochronę przed upałem we wnętrzu? 0

Upały – to czy je kochamy czy nienawidzimy zależy chyba przede wszystkim od tego gdzie się podczas ich fali znajdujemy. Jeśli nad morzem, w górach, nad jeziorem: są nam na rękę umożliwiając wypoczynek. Jeśli zaś w domu czy biurze… raczej nie witamy skoku na słupku rtęci z radością. Podpowiadamy więc dlaczego warto zadbać o ochronę przed upałem we wnętrzu i jak się do tego zabrać.

Jak zadbać o ochronę przed upałem we wnętrzu?

Przede wszystkim mamy dla Was rady uniwersalne: zadbajcie o swoje zdrowie odpowiednio się nawadniając. Dodatkowo pro porada: ciepłe płyny takie jak herbata, lepiej chłodzą organizm niż napoje z pływającymi w nich kostkami lodu. Drugi banał, lecz jakże prawdziwy: wiatraki i wentylatory to podczas upałów prawdziwy skarb.  Pod warunkiem jednak, że mamy choć lekki przewiew – jeśli powietrze jest gorące i „stoi” w pomieszczeniu, wiatraki będą tylko je przemieszać, bez zmiany temperatury, co czasem bywa jeszcze bardziej uciążliwe.

Na dobrze… a jakie mamy rozwiązania innego typu? Wiążą się ściśle z oknami: wszelkie osłony, żaluzje, rolety i markizy chronią nas przed promieniami słonecznymi i nie pozwalają nagrzać się pomieszczeniu. Które z nich warto wybrać w pierwszej kolejności: rolety zewnętrzne. A dlaczego? To proste- wtedy podczas doboru zasłon, ich kolorystyki, tkanin z jakich są wykonane – możemy kierować się wyłącznie walorami estetycznymi. Zadaniem rolety jest przechwytywanie promieni słonecznych zanim te dosięgną okna. Szacuje się, że dzięki temu może ona ochłodzić wnętrze nawet o 7° oraz zaciemnić je w 100%. Dodatkowe systemy antywłamaniowe takich rolet zapewnią nam również poczucie bezpieczeństwa.

Jeśli szukacie nieco bardziej tradycyjnego rozwiązania, a mieszkacie w domu- postawcie na okiennice. Z kolei rozwiązaniem bardziej nowoczesnym, dobrym zarówno do domu jak i do biura mogą okazać się folie okienne. Mocowane z zewnątrz redukują promienie UV, a także bez straty na widoczności dla przebywających wewnątrz osłaniają pomieszczenie przed spojrzeniami ciekawskich.

Oczywiście całkiem osobną kategorią są wspomniane wcześniej rozwiązania do zamontowania wewnątrz domu. Dosyć obecnie popularną, bo bardzo uniwersalną i zapewniającą swobodę opcją są rolety typu dzień-noc. S zbudowane z nachodzących na siebie, przypinających żaluzję podłużnych pasów tkaniny. Stosowanie naprzemiennie materiału zaciemniającego lub rozpraszającego umożliwia całkowite zaciemnienie pokoju lub odsłonięcie i podziwianie promieni słonecznych.

A Wy? Jakie rozwiązanie wybraliście u siebie w domu? A może… właśnie czytacie naszego bloga na urlopie, z leżaka przy morzu i upał Wam niestraszny? 😊

Dodaj komentarz:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium