Kolor Roku 2014: Radiant Orchid 0

Po takich kolorach jak dostojny Emerald (2013) czy apetyczny Tangerine Tango (2012) nadchodzi czas na przedstawienie Państwu nowego króla. Jest nim Radiant Orchid, okrzyknięty przez Pantonekolorem roku 2014. Jakimi słowami można określić naszego bohatera? Zdecydowanie energiczny, niejednoznaczny i przyciągający uwagę. Takie też mogą być wnętrza naszych domów ozdobione tym kolorem. Radiant Orchid jestbarwą naturalnie występującą w naturze, znajdziemy ją np. w kwiatach takich jak orchidee. Tenże piękny fiolet występowaćmoże także w wielu odcieniach, począwszy od bardziej delikatnych lawendowych czy wrzosowych pasteli, a kończąc na pięknych mocnych purpurach.

Kolor Roku 2014: Radiant Orchid

Radiant Orchid, jako kolor dominujący

Radiant orchid Gdy zdecydujemy się na wybór Radiant Orchid jako koloru dominującego w naszym mieszkaniu lub konkretnym pokoju, musimy pamiętać, że jest to barwa dość mocna i nie sprawdzi się do każdego typu pomieszczeń. Najlepiej wybrać ją do salonu czy sypialni, a  ponieważ jest to kolor niejednoznaczny, może działać na nas relaksacyjnie i odprężać, ale z drugiej strony pobudzać do działania. Wszystko zależy od proporcji pomiędzy czerwonym a niebieskim, czyli barw, które zmieszane, stworzą fioletowy kolor. Należy pamiętać, iż fiolet dobrze wygląda w zestawieniu z wszelkimi kolorami sąsiadującymi.  Dlatego, jeżeli boimy się pomalować cały pokój na np. kolor ametystowy, rozwiązaniem może okazać się taka aranżacja, gdzie łączymy kilka odcieni w jednym wnętrzu. Uniwersalnym wyjściem będzie także klasyczne połączenie z bielą albo czernią i skupienie się na dekoracjach czy umeblowaniu w takich kolorach. Warto także wspomnieć o naturalnych drewnianych podłogach czy meblach, które świetnie będą komponować się z kolorem roku 2014, a także go podkreślać.

Radiant Orchid w dodatkach

Radiant Orchid 2 Często mówimy, że diabeł tkwi w szczegółach, kiedy opisujemy pewne sytuacje. Powiedzenie to ma swoje zastosowanie i jest bardzo ważne w aranżacji wnętrz, gdyż tak naprawdę to dodatki mogą zadecydować o efekcie, jaki osiągniemy. W przypadku dekoracji w kolorze Radiant Orchid i wszelkich mu pokrewnych, sprawa wydaje się całkiem prosta, gdyż tak naprawdę to one wykonają za nas całą pracę. Dekoracje w tej barwie sprawdzą się jak najbardziej przy wnętrzach w kolorze klasycznej bieli lub écru. Dywany, poduszki, koce, narzuty czy też obicia mebli będą świetnym pretekstem do przemycenia koloru do pokoju i ożywienia wnętrza. Nie należy zapominać także o kwiatach, które dodadzą wnętrzu życia i świeżości. W tym wypadku najlepiej sprawdzą się wspomniane już storczyki, które naturalnie występują w kolorze, który króluje w roku 2014. To, gdzie wykorzystać ten niezwykle modny w tym sezonie kolor, zależy w zasadzie tylko od naszej wyobraźni i od tego, gdzie najbardziej chcielibyśmy go oglądać.

A Wy? Polubiliście nowy kolor? Lubicie śledzić zmieniające się trendy i się na nich wzorować?

Dodaj komentarz:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium