Niemiecka solidność, czyli niemieckie marki na polskim rynku meblowym. 0

Na rodzimym rynku meblowym wysoko plasują się marki niemieckie. Możemy śmiało stwierdzić, że są synonimem starannego wykonania i wysokiej jakości. Co jeszcze wyróżnia niemieckie marki spośród konkurencji? Czy te meble sprawdzą się również  w naszej aranżacji?

Niemiecka solidność, czyli niemieckie marki na polskim rynku meblowym.

Co charakteryzuje marki niemieckie?

Meble – z pozoru wszystkie wyglądają tak samo, jednak słowem kluczem w przypadku marek niemieckich jest jakość. Jest ona zasługą starannego doboru materiału, ale też precyzji i stabilności. Najczęściej do produkcji mebli są wykorzystywane najbardziej zaawansowane technologie stawiające na ekologiczne rozwiązania. Takie podejście jest wyróżnikiem m.in marki Rauch. Cechą niemieckiego designu jest również oszczędna stylistyka i geometria kształtów. Przykład klasycznej, a jednocześnie nowoczesnej formy stanowią meble Klose. Stonowany i głęboki kolor bukowego drewna efektownie prezentuje się w wielu wnętrzach – niezależnie od tego, w jakim stylu zostało one urządzone. Niemcy cenią sobie przede wszystkim funkcjonalne rozwiązania. Nie oznacza to, że rezygnują z atrakcyjnego wyglądu mebli. Ten jest jedynie ich uzupełnieniem. 

Którą markę wybrać – Hülsta czy Gwinner? 

Meble Klose, Hulsta i GwinnerObydwie te marki zajmują już ugruntowaną pozycję na rynku, a wybór konkretnych mebli jest silnie związany z naszymi indywidualnymi preferencjami. Niemieccy producenci stawiają na minimalizm, dlatego pojedyncze modele mogą być jedynie przysłowiową „kropką nad i”. Zwolennicy bardziej rozbudowanej aranżacji mogą ustawić obok siebie meble z tej samej serii. Indywidualne podejście do klientów podkreśla w swojej komunikacji marka Hülsta. Ich kolekcje są bardzo obszerne i starannie zaplanowane, co przekłada się na funkcjonalność i wygodę użytkowania. Gwinner to jeden z najsłynniejszych producentów mebli drewnianych. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło marce dojść do perfekcji w obróbce drewna, wykorzystując do tego najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne. Drewno we wnętrzach to bardzo naturalny oraz uniwersalny trend, który sprawdzi się niemalże w każdej aranżacji. Szczególnie chętnie po drewniane dodatki oraz akcesoria sięgają fani stylu skandynawskiego. (Więcej informacji o drewnie w wystroju wnętrz znajdziecie w naszym artykule: Drewno we wnętrzach) Należy jednak pamiętać, że tego typu stylistyka czyni wnętrze bardziej surowym. Jeśli jednak chcemy postawić tylko na akcenty, warto wprowadzić do wnętrza jedynie pojedyncze elementy, na przykład w formie wykończeń mebli. Dodatkowo surowy wygląd mebli złagodzą zaokrąglenia i wykorzystanie dodatkowych materiałów, na przykład metalu. Meble z połyskiem będą prezentowały się elegancko. Jeśli zależy nam na takim efekcie to należy wybrać lakierowane meble. Wtedy ich powierzchnię będzie również można łatwiej czyścić. Zwolennicy niekonwencjonalnych rozwiązań mogą zdecydować się również na kolorowe drewno. Spójność aranżacyjną można osiągnąć dzięki zestawienie tego typu dodatków z innymi dodatkami w tej samej tonacji kolorystycznej. Jak widać wybór niemieckich marek, pozwala cieszyć się stylowymi meblami wysokiej jakości na lata!

[product id="1578, 1804, 1770, 1677"]

Dodaj komentarz:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium