Wielu zapewne dziwi się tytułowi tego wpisu lub też zaczęło się zastanawiać, czym faktycznie różnią się od siebie oba meble. Niektórzy, pamiętający nieco starsze czasy, będą umieli wskazać różnice, lecz dla innych odpowiedź nie będzie już tak oczywista. Okazuje się bowiem, że wraz z coraz to nowszymi trendami doszło do zmieszania cech obu tych mebli wypoczynkowych. Z tego powodu nawet znając różnice, czasem naprawdę ciężko jest wskazać poprawną nazwę dla danego mebla. Jeśli jednak chcemy mieć w naszym salonie typowego przedstawiciela któregoś z tych dwóch rodzajów, to warto zapoznać się z poniższym artykułem.
Jeśli mowa o meblach do wypoczynku na co dzień to nie sposób nie wspomnieć o szezlongach, jakie stanowią prawdziwą klasykę pośród mebli wypoczynkowych. To meble które mają w sobie nie tylko arystokratyczną historię, ale też niezwykły, nowoczesny szyk bez jakiego nie może obejść się żaden nowoczesny dom. Poniżej przeczytacie o ich historii, a także współczesnych zastosowaniach. Zapraszamy do lektury.
Trudno nam dziś wyobrazić sobie, że w naszych domach mogłoby zabraknąć mebli. To nie tylko elementy aranżacji, które sprawiają, że we wnętrzu gości harmonia i elegancja, ale przede wszystkim praktyczne i funkcjonalne rozwiązania pozwalające zaprowadzić we wnętrzu ład, a także dostarczyć sobie i bliskim maksimum wygody. A czy wiecie, że meble, które na co dzień goszczą w Waszych salonach posiadają nierzadko wielowiekową, bardzo interesującą historię?
Historia sypialni sięga początków ludzkości, chociaż warto pamiętać, że nasi przodkowie nie mieli do dyspozycji tak komfortowych rozwiązań, jakie obecnie możemy znaleźć na rynku mebli wypoczynkowych. Badania archeologiczne jednoznacznie pokazują, że w początkach cywilizacji ludzie spali w swoich prymitywnych domostwach na ziemi. Dla wygody, do snu układali się na stosie liści lub na skórach zwierzęcych, które także zastępowały dzisiejsze koce i kołdry. Pierwsze łóżka pojawiły się prawdopodobnie dopiero w okresie starożytności i przez wiele wieków zarezerwowane były jedynie dla osób zajmujących najwyższe pozycje społeczne. Egipcjanie używali do tego celu drewnianej ramy wykonanej najczęściej z cedru lub akacji nilowej osnutej rzemieniami, na których układane były poduszki.
Ekologiczne domy, wychodzące naprzeciw naturze, cieszą się coraz większą popularnością wśród miłośników nietypowych, oryginalnych aranżacji. Stanowią nie tylko doskonały pomysł na ciekawy design, ale także są bardzo praktyczne i przyjazne dla zdrowia. Zapewniają swoim mieszkańcom maksymalny komfort i wyśmienicie komponują się z panującymi trendami w budownictwie. Wykonane są w dużej mierze z naturalnych materiałów, wśród których prym wiodą drewno, słoma i glina. Ostatnia z nich wyróżnia się niezwykłymi właściwościami fizyko-chemicznymi. Dodatkowo jest bardzo uniwersalna. Wyśmienicie wpisuje się zarówno w nowoczesny styl, jak i w pełne ciepła oraz przytulności rustykalne aranżacje.
W zeszłym roku kolorem roku okrzyknięto wesoły, soczysty zielony o wdzięcznej nazwie Greenery. Szturmem przejął barwy w naszych salonach, sypialniach czy kuchniach. W tym roku Instytut Pantone postawił na kolor niemal przeciwstawny. Jest nim Ultra Violet. Jak go oswoić?