/skins/user/rwd_shoper_19/
Szklane inspiracje 0

Nie bez przyczyny szkło jest materiałem niezwykle często wykorzystywanym przez artystów i architektów. Kojarzy się z nowoczesnym i eleganckim wnętrzem, a w samym szkle drzemią niezwykłe walory estetyczne. Tak naprawdę materiał ten może zostać użyty do produkcji mebli, drzwi czy różnych dekoracji, takich jak wazony czy misy, zastępując wszelką ceramikę. Szklane elementy ze względu na swój subtelny charakter, idealnie wpasowują się także w klimat minimalistycznych wnętrz.

Szklane inspiracje

Gdzie znaleźć szklane elementy?

szklane inspiracje

Najczęściej w meblarstwie spotykamy się z połączeniem drewna oraz szkła, gdyż surowce te idealnie ze sobą współgrają. Takich rozwiązań dostarcza nam na przykład producent mebli KLOSE, wraz ze swoimi kolekcjami, które idealnie łączą walory użytkowe i funkcjonalne naturalnego surowca, jakim jest drewno oraz walory estetyczne, jakie płyną z zastosowania szkła.

Coraz częściej i śmielej szkło występuje osobno, jako  jedyny wykorzystany do produkcji surowiec. Nowoczesny design chętnie je wykorzystuje, jako samodzielną część aranżacji. Za przykład mogą tu posłużyć nowatorsko zaprojektowane przez KLER stoły i ławy wykonane specjalną technologią gięcia szkła.

Główne elementy, do których produkcji wykorzystuje się szkło, należą:

szklane inspiracje 2

  • fronty mebli, zarówno kuchennych, jak i np. do salonu;
  • drzwi do szaf;
  • zamknięcia regałów
  • lustra;
  • ścianki działowe przesuwne i składane;
  • drzwi wewnętrzne i wejściowe;
  • blaty stołów, półki;
  • szkło artystyczne – wazony, misy i inne naczynia ozdobne.

Powiększone mieszkanie?

Szkło ma to do siebie, że tworzy formy, które wizualnie nie ograniczają naszej przestrzeni. Przepuszczają promienie słoneczne, rozjaśniając tym samym i modelując wnętrze. Dzięki nim promienie mogą dotrzeć na półki witryn eksponując umieszczone na nich dekoracje. Kompozycje powstałe w ten sposób są niezwykle lekkie i wyrafinowane. Ponadto argumentem przemawiającym za wykorzystaniem we wnętrzach wszelkich szklanych kompozycji i luster jest fakt, iż wizualnie sprawiają, że niewielkie wnętrza wydają się dużo bardziej przestronne. Szklane ścianki działowe lub drzwi z kolei umożliwiają dowolne manewrowanie przestrzenią oraz dzielenie jej, bez ograniczenia dostępu światła. Dlatego też szkło jest idealnym materiałem do wykorzystania w niewielkiej przestrzeni w kawalerkach oraz mieszkaniach z małymi pokojami.

 

 

Dodaj komentarz:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium