/skins/user/rwd_shoper_35/

Jak wybrać wygodne i funkcjonalne krzesła do jadalni?

0

W dzisiejszym wpisie poruszymy temat wyboru krzeseł do jadalni, lecz skupimy się na ich wygodzie. W końcu nie sztuką jest kupić bardzo ładnie wyglądające i dopasowane do wnętrza krzesła, które niestety nie będą zbyt funkcjonalne i komfortowe. Pamiętajmy, że jadalnia to miejsce, w którym spożywa się posiłki, a więc meble narażone będą na częste zabrudzenia. Równocześnie nierzadko spędzamy na krzesłach w jadalni sporo czasu (szczególnie w okresie świątecznym), więc warto zadbać o to, by nie były przyczyną bólu kręgosłupa. Na co więc, oprócz stylistyki, warto zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Jak wybrać wygodne i funkcjonalne krzesła do jadalni?

Ergonomiczne wymiary gwarancją wygody!

Jeśli przejdziemy się do sklepu meblowego, to zauważymy, że praktycznie wszystkie krzesła do jadalni mają siedzisko na podobnej wysokości. Nie jest to przypadkiem, ponieważ umiejscowienie go na wysokości około 45 cm od ziemi pozwala na zachowanie naturalnego ułożenia ciała podczas siedzenia. Tym samym, mając typowy jadalniany stół, otrzymujemy około 30 cm przestrzeni na nogi między blatem a siedziskiem. To jednak nie wszystko. Siedzisko powinno bowiem być odpowiedniej długości, żeby możliwe było wygodne oparcie bez nieprzyjemnego ucisku krawędzi krzesła na nogi. Poza tym wszystkim pozostaje jeszcze kwestia oparcia. Tutaj sprawa jest prosta, ponieważ im wyższe, tym wygodniejsze. Warto jednak pamiętać, że jeżeli będzie wystawać ponad blat stołu o więcej niż 20 cm, to może przytłoczyć jadalniane wnętrze.

Jaki materiał na krzesła do jadalni?

Temat materiałów, jeśli chodzi o krzesła do jadalni, jest bardzo rozległy. Okazuje się bowiem, że nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania w tej kwestii. Oczywiście, jeśli stawiamy na funkcjonalność, to najlepiej wybrać krzesła z gładkiego materiału, takiego jak tworzywo sztuczne lub drewno. Co jednak z wygodą? Zdecydowanie lepsze będą tu meble skórzane lub tapicerowane, które zapewnią miękkie siedzisko. Niestety wymagać będą częstszego czyszczenia i odświeżania, więc zdecydujmy się na nie tylko w przypadku, gdy wygoda jest priorytetem, a nasz jadalniany stół znajduje się na przykład w eleganckim salonie. W każdej innej sytuacji lepsze będą krzesła o gładkiej strukturze, które ciężko będzie poplamić, a w razie czego łatwo umyć.

Krzesła do jadalni z podłokietnikami

Krzesła do jadalni w nowoczesnym stylu mogą występować z podłokietnikami. Jest to najczęściej efekt przedłużenia niewysokiego oparcia, które wraz z siedziskiem tworzy praktycznie jedną bryłę. Krzesła tego typu są zwykle tapicerowane i sprawdzą się najlepiej w we wnętrzach w stylu skandynawskim. Podłokietniki i miękkie siedzisko sprawiają, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwoli nawet na krótki wypoczynek po posiłku. Niestety, jak wszystko, krzesła do jadalni z podłokietnikami mają swoje wady. Pierwsza to oczywiście problem z utrzymaniem w czystości modeli tapicerowanych, a druga to brak możliwości pełnego wsunięcia pod stół. Niektóre modele mają jednak obniżone podłokietniki, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie. 

Jakie krzesła do małej jadalni?

Jest jeszcze jedna kwestia, którą warto poruszyć, a mianowicie wygodne krzesła do małej jadalni. Niestety w takim przypadku będziemy zmuszeni albo na idealne dopasowanie krzeseł do stołu by zajmowały jak najmniej przestrzeni po wsunięciu, albo też możemy kupić modele składane. Te wbrew pozorom mogą wyglądać bardzo stylowo, jednak nigdy nie będą tak wygodne, jak tradycyjne krzesła. Nie znaczy to jednak, że będą niewygodne i przez to niezdatne do użytku. Modele z miękkim siedziskiem i oparciem mogą bowiem w zupełności zaspokoić potrzebę wygody w niewielkim jadalnianym wnętrzu. 

Dodaj komentarz:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium