/skins/user/rwd_shoper_17/
Jesienno-zimowy kącik wypoczynkowy w Twoim salonie! 0

Chłód za oknem coraz większy, a dzień aż do drugiej połowy grudnia będzie coraz to krótszy. Niektórzy z jesienno-zimową aurą radzą sobie w naturalny sposób albo w pełni oddają się codziennej rutynie. W obecnej sytuacji epidemiologicznej jest to jednak trudne i wiele osób potrzebuje dodatkowych bodźców i motywacji do przetrwania chłodnych i szarych dni w dobrym humorze. Tutaj pomysłów jest wiele, od przygotowywania sobie co wieczór ciepłych napojów i wyjątkowo smacznych posiłków po bardziej materialne kwestie, czyli strojenie mieszkania w różnego rodzaju ozdoby i korzystanie z przytulnych narzut na łóżko i koców. Jeszcze lepszym pomysłem jest jednak stworzenie własnego kącika wypoczynkowego bez względu na to, czy wolimy czytać książki, czy oglądać telewizję lub grać na konsoli.

Jesienno-zimowy kącik wypoczynkowy w Twoim salonie!

Czym jest kącik wypoczynkowy?

Kącik wypoczynkowy to nic innego jak nasze własne miejsce na odreagowanie i odcięcie się od spraw bieżących. To, co będziemy w nim robić, zależy tylko od nas i wcale nie musimy się ograniczać tylko do czytania książek. Skorzystanie ze ściennego uchwytu na telewizor pozwoli obrócić odbiornik w naszą stronę i cieszyć się seansem filmowym lub grą na konsoli. Kącik wypoczynkowy to także świetne miejscu, by w jego pobliżu znalazły się dobre słuchawki, dzięki którym będziemy mogli w spokoju posłuchać nowego albumu ulubionego artysty w towarzystwie gorącej herbaty lub innego napoju. 

Jak urządzić kącik wypoczynkowy?

Po swojemu! Skoro kącik wypoczynkowy jest nasz i tylko nasz, to należy dostosować go pod swoje potrzeby. Warto zadbać o takie kwestie jak odpowiednie oświetlenie do czytania książek, w którego roli świetnie sprawdzi się lampa stojąca umieszczona obok mebla wypoczynkowego. W ten sposób będzie ona oświetlać naszą lekturę z góry, dzięki czemu unikniemy niechcianych cieni i światła prosto w twarz. Nie obędzie się też bez małego stolika, do którego będziemy mogli wygodnie sięgać po nasz ulubiony napój lub słodkości, bez których to jesienne popołudnia na pewno nie będą tak przyjemne. Nie zapominajmy także o obowiązkowym nakryciu, którym może być przytulny w dotyku koc lub jesienna narzuta.

Gdzie urządzić kącik wypoczynkowy?

Kącik wypoczynkowy wbrew swojej nazwie wcale nie musi być umieszczony w rogu salonu. Chyba najlepiej sprawdzą się okolice okien bez względu na to, gdzie się znajdują. To pozwoli najdłużej cieszyć się światłem dziennym – szczególnie jeśli nasze okna skierowane są na południe. Nie wszyscy jednak mają możliwość stworzenia osobnego kącika wypoczynkowego, ale to nic nie szkodzi. Tę funkcję może pełnić nawet samo centrum salonu pod warunkiem, że z pomocą odpowiedniego wyposażenia (w tym i oświetlenia) je zaakcentujemy. Najważniejsze jest bowiem to, by w takim miejscu czuć się po prostu dobrze, bez względu na samo umiejscowienie. Równie dobrze na kącik wypoczynkowy możemy poświęcić całe osobne pomieszczenie. 

Fotel z funkcją relaksu czy wyjątkowo wygodna sofa?

Przejdźmy do sedna, czyli do samego mebla wypoczynkowego, który posłuży nam do stworzenia naszego własnego kącika. Oczywiście bez dwóch zdań najwygodniejszy będzie tu duży i głęboki fotel, w którym dla wygody będziemy się mogli nawet zawinąć w koc. Jeszcze lepiej, jeśli wybierzemy fotel z funkcją relaksu, który pozwoli w pełni oddać się odpoczynkowi. Zwykłe fotele są jednak niewiele mniej wygodne, szczególnie jeśli użyjemy komfortowego podnóżka.

Inną opcją jest wygodna sofa, która postawiona w centrum salonu wraz z pomocą lampy do czytania, stolika i koca również świetnie sprawdzi się jako relaksacyjny kącik. Opcja ta spodoba  się szczególnie osobom niemogącym pozwolić sobie na wydzielenie dodatkowego miejsca. Warto wspomnieć, że sofy do salonu również można spotkać z wyjątkową funkcją relaksu.

Dodaj komentarz:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium