/skins/user/rwd_shoper_19/
Które materace są lepsze? Piankowe czy kieszeniowe? Oferta materacy Janpol 0

Nie ulega wątpliwości, że sen jest jednym z najważniejszych aspektów naszego życia. Jest to nasza podstawowa potrzeba, więc warto zwracać na nią szczególną uwagę. W tym pomoże nam odpowiedni materac. Dobrze dobrany będzie inwestycją na lata i pozwoli czerpać ze snu najwięcej korzyści. Wybór odpowiedniego nie jest jednak prosty. Przyjdzie nam wybierać spośród materacy kieszeniowych, lateksowych i piankowych, przy czym te ostatnie dzielą się na poliuretanowe, wysokoelastyczne i termoelastyczne. Brzmi skomplikowanie? Przyjrzyjmy się im bliżej!

Które materace są lepsze? Piankowe czy kieszeniowe? Oferta materacy Janpol

Zalety materacy kieszeniowych

Materace kieszeniowe to w gruncie rzeczy materace sprężynowe. Różnią się tym, że umieszczone w nich sprężyny znajdują się w osobnych kieszeniach i jest ich więcej. Dzięki temu zyskujemy dodatkową elastyczność, a co za tym idzie, dopasowanie do naszej sylwetki. Ich dużą zaletą jest niezależność sprężyn, co oznacza, że dwie osoby różniące się wagą mogą komfortowo wypoczywać na jednym dużym materacu. Obciążenie będzie bowiem niezależne. Na jakość i wygodę materacy kieszeniowych bezpośrednio przekłada się ilość występujących w nich sprężyn. 

Czy warto wybrać materac lateksowy?

Drugim z omawianych rodzajów materaca będą te lateksowe. Zdobyły one swego czasu spore grono zwolenników, ponieważ w przeciwieństwie do starych materacy piankowych są odporne na roztocza i oferują całkiem niezłą przewiewność. Niestety dzisiaj pomimo zalet w postaci dobrego dopasowania lepiej wybrać nowoczesny model piankowy. Obecnie będzie on lepszy, jeśli chodzi o dopasowanie i oddychalność. 

Materace piankowe wysokoelastyczne i termoelastyczne

Są to najnowocześniejsze konstrukcje. Materace wysokoelastyczne są wykonane z bardzo elastycznej pianki i zapewniają bardzo wysoki komfort przy zachowaniu świetnej przewiewności. Jeszcze bardziej zaawansowane technologicznie są materace termoelastyczne, które pod wpływem ciepła dopasowują się do naszego ciała. Są oczywiście najdroższe, ale będą najlepszym wyborem dla osób ceniących sobie komfort lub przy problemach z krążeniem. 

Tanie materace z pianki poliuretanowej

Nie należy mylić materacy z piankami elastycznym ze zwykłymi i tanimi materacami z pianki poliuretanowej! Choć kuszą ceną, to na dłuższą metę nie zapewnią odpowiedniego podparcia kręgosłupa. O wiele lepszym wyborem będzie już materac lateksowy. 

Które materace są lepsze?

Ciężko stwierdzić, który materac będzie najlepszym wyborem. Zdecydowanie najwygodniejsze będą materace termoelastyczne, jednak jak wszystkie materace piankowe potrzebują odpowiedniego stelaża. Są także najdroższe. Materace kieszeniowe są z kolei bardzo przyzwoitym wyborem i potrzebują tylko zadbania o odpowiednią cyrkulację powietrza. Z całą pewnością powinniśmy unikać najprostszych materacy z pianki poliuretanowej lub tych sprężynowych bez osobnych kieszeni.

Szeroka oferta materacy Janpol

W ofercie firmy Janpol znaleźć można materace kieszeniowe, lateksowe lub piankowe. Są to produkty wykonane z najwyższej jakości materiałów i gwarantują najwyższy komfort snu. Materace Janpol to prawie 30 lat doświadczenia, co przekłada się na ogromne zadowolenie klientów i zdobywanie licznych nagród. Firma Janpol to również elastyczne stelaże gwarantujące komfortowy sen i długą żywotność materaca.


[product id="4313,4314,3026"]

Dodaj komentarz:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium