/skins/user/rwd_shoper_17/
Meble do jadalni w różnym stylu – 5 propozycji 0

W ramach urządzania mieszkania warto zadbać o miejsce przeznaczone do spożywania posiłków. Dzięki temu możliwe będzie spędzenie czasu z rodziną w ramach wspólnego obiadu lub kolacji. Do tego jadalnia to miejsce, w którym będziemy podejmować gości, więc warto zadbać o jej odpowiedni wygląd. A ten może być różnoraki w zależności od naszych preferencji i docelowej funkcjonalności. Meble do jadalni występują w kilku stylach, z których każdy posiada swoje charakterystyczne elementy. Szczególnie dużo możemy zrobić w zakresie urządzania jadalni w momencie, gdy stanowi ona osobne pomieszczenie w domu. Wtedy meble w takim wnętrzu to będzie coś więcej niż tylko stół i krzesła do jadalni.

Meble do jadalni w różnym stylu – 5 propozycji

Meble do jadalni w stylu prowansalskim – południowa Francja w domu

Z południowo-wschodniej Francji przywędrował do nas styl, który nazywany jest prowansalskim. Meble do jadalni w tym stylu w oczywisty sposób nawiązują do tradycyjnej wsi pełnej drewnianych mebli w jasnych odcieniach bieli i szarości. Do tego dodajmy naturalną drewnianą podłogę i inne elementy w podobnych odcieniach i otrzymujemy wnętrze w tym stylu. Stoły i krzesła do jadalni w stylu prowansalskim będą więc utrzymane w bieli i w naturalnych materiałach o prostych kształtach. 

Meble do jadalni w stylu glamour – elegancja i blask

Wiele wnętrz można nazwać eleganckimi i pełnymi przepychu, jednak to styl glamour stanowi swoiste uosobienie tych określeń. Wnętrza te ozdabiane są najczęściej kryształowym wyposażeniem połączonym z eleganckimi meblami i stonowanymi barwami. Meble do jadalni w tym stylu to przede wszystkim piękny stół, często nawet szklany, który będzie stanowił serce wnętrza. Odpowiednie krzesła do jadalni dopełnią z kolei całą stylizację i pozwolą na rozkoszowanie się posiłkami w otoczeniu gustownego wystroju. 

Klasyczne meble do jadalni w starym stylu – drewniane przede wszystkim

Meble do jadalni w stylu klasycznym stanowić będzie drewniany (najczęściej w ciemnych barwach) stół, który w przypadku takiego wnętrza może być nawet bardzo masywny. Do tego dołóżmy krzesła do jadalni, które charakteryzować się będą wysokimi oparciami i tradycyjnym kształtem z czterema okrągłymi nogami i miękkim siedziskiem. Zestawienie tego z pozostałymi meblami w takim samym kolorze pozwoli na uzyskanie harmonii i niezwykle przytulnego charakteru wnętrza. 

Meble do jadalni w stylu skandynawskim – lekkie i minimalistyczne

Styl skandynawski staje się coraz popularniejszy. Nic dziwnego, ponieważ wnosi do wnętrza sporo przestrzeni i światła przy zachowaniu bardzo ładnej estetyki naturalnego drewna. Meble do jadalni w tym stylu będą przede wszystkim połączeniem bieli z jasnym drewnem. Dodajmy do tego minimalistyczny i nowoczesny design i otrzymujemy meble, które są nie tylko funkcjonalne, ale także cieszą oko.  

Nowoczesne meble do jadalni – funkcjonalność przede wszystkim

Styl nowoczesny może tak naprawdę nawiązywać do każdego z wyżej wymienionych. Jeśli jednak chodzi o naprawdę nowoczesny, czy też nawet futurystyczny salon, to meble do jadalni mogą być bardzo specyficzne i mieć nietypowe kształty. Mamy tutaj dość dużą dowolność pod warunkiem zachowania minimalistycznych kolorów. W końcu nowoczesne wnętrza łączą najczęściej biel z czernią i elementami metalowymi.

Dodaj komentarz:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium