/skins/user/rwd_shoper_35/

Meble do jadalni w salonie, w kuchni i w osobnym wnętrzu

0

Nie od dziś jadalnia jest dla wielu sercem domu. W końcu to tutaj podejmuje się gości na obiad czy też spotyka z całą rodziną w ramach wspólnego posiłku. Obecnie tradycja wspólnie jedzonych obiadów i kolacji nieco się zatarła, jednak w wielu domach wciąż stanowi ona podstawę do rozmowy w rodzinnym gronie. Warto więc zadbać o ten aspekt i odpowiednio urządzić jadalniane wnętrze. I nieważne, czy mówimy tu o specjalnie wydzielonym w tym celu pomieszczeniu, czy też o niewielkim stole, który znajduje się w salonie lub kuchni. Odpowiedni dobór mebli do jadalni będzie miał bowiem kluczowe znaczenie dla panującego podczas posiłków nastroju.

Meble do jadalni w salonie, w kuchni i w osobnym wnętrzu

Krzesła i stoły do jadalni – podstawowe wyposażenie

Jeśli chodzi o meble do jadalni, to bez problemu można wymienić dwa, które zawsze będą stanowiły jej trzon. Dopiero ich obecność we wnętrzu definiuje jego takie, a nie inne przeznaczenie. Chodzi oczywiście o stoły i krzesła do jadalni. Bez dwóch zdań są one podstawowym wyposażeniem każdej jadalni, nawet jeżeli będzie ona niewielką strefą wydzieloną w salonie lub kuchni. Wiadomo, że istnieją jeszcze witryny i komody do jadalni, jednak mimo ich niezaprzeczalnej użyteczności nie zawsze mamy je gdzie umieścić.

Meble do jadalni w salonie

Jeżeli miejsce do spożywania posiłków znajduje się w salonie, to wypada postawić na bardziej eleganckie meble do jadalni. W przypadku stołu może to być oszczędny w swojej formie model (na przykład ze szklanym blatem), który wkomponuje się w minimalistyczny i nowoczesny wystrój salonu. Jeśli jednak nasz pokój dzienny jest w stylu klasycznym i eleganckim, to najlepszy będzie stół do jadalni z rzeźbionymi nogami i ozdobami różnego typu. Jeśli chodzi o krzesła do jadalni, to w przypadku salonu nie musimy iść w tak surowe i funkcjonalne rozwiązania jak w przypadku kuchni. Zainwestujmy więc w wygodne modele, które będą wręcz zachęcały do dłuższego siedzenia. 

Meble do jadalni w kuchni

Jadalnia znajdująca się w kuchni w pewnym sensie definiuje to, na jakie rozwiązanie powinniśmy się zdecydować. Meble do jadalni w kuchni powinny być bowiem przede wszystkim funkcjonalne i w przypadku małych pomieszczeń nie powinny zajmować dużo miejsca. Warto więc pomyśleć o tym, by stół do jadalni przylegał do ściany, co oznacza rezygnację z jego okrągłego kształtu. Meble do jadalni znajdującej się w kuchni powinny być także łatwe do utrzymania w czystości, a więc raczej zapomnijmy o tapicerowanych obiciach, na które moglibyśmy sobie pozwolić przy krzesłach do jadalni w salonie lub osobnym pokoju. 

Meble do jadalni będącej osobnym wnętrzem

Zdecydowanie większe możliwości daje nam jadalnia urządzona w przeznaczonym do tego wnętrzu. W takiej sytuacji możemy sobie pozwolić na nieco więcej niż tylko stół i krzesła. Wszystko jednak zależy od wielkości pomieszczenia i tego, czego tak naprawdę od niego oczekujemy. Oprócz podstawowych mebli możemy bowiem kupić witrynę i komody do jadalni, które pozwolą na przechowywanie na przykład zastawy na specjalne okazje. Sam stół z kolei może być z powodzeniem okrągły i o wiele większych rozmiarów niż moglibyśmy sobie na to pozwolić w salonie lub kuchni. 

Dodaj komentarz:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium