Jakie meble do jadalni w nowoczesnym stylu wybrać? Podpowiadamy jak zaaranżować nowoczesną jadalnię! 0

Styl nowoczesny jest dzisiaj niezwykle popularny. Polega on na zachowaniu umiaru i minimalizmu, przy jednoczesnej funkcjonalności. Takie podejście do aranżacji wnętrza pasuje idealnie do jadalni, która bez wątpienia musi być stylowa, ale i praktyczna. Jak to osiągnąć? Kluczową kwestią jest dobranie odpowiednich, nowoczesnych mebli do jadalni.

Jakie meble do jadalni w nowoczesnym stylu wybrać? Podpowiadamy jak zaaranżować nowoczesną jadalnię!

Materiały i kolory

Jeśli chcemy sprawić, aby dane pomieszczenie stało się nowoczesne, musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na wykorzystane w nim materiały. Najlepiej do minimalistycznych, nowoczesnych, wręcz surowych wnętrz pasuje szkło i metal, jednak z powodzeniem uzyskamy nowoczesną aranżację także z drewnianymi meblami. Jeśli natomiast chodzi o kolory, to będzie to na pewno czerń i biel. Możemy więc postawić na biały kolor ścian oraz podłóg a meble do jadalni wybrać szklane i metalowe. Albo czarno-białe! Ciekawym pomysłem jest dobór krzeseł w dwóch tych kolorach i postawienie ich naprzemiennie przy białym stole. Takie zestawienie pozwoli nam stworzyć przejrzystą i nowocześnie wyglądającą jadalnię.

Jadalnia nowoczesna – czyli jaka?

Jadalnia w nowoczesnym stylu pozbawiona jest zbędnych i niewnoszących nic do wnętrza dodatków. Dotyczy to również mebli do jadalni. Dlatego też w takim pomieszczeniu spotkamy najczęściej jedynie duży stół i krzesła. Aranżacja tego typu pozwala na maksymalnie praktyczne wykorzystanie pomieszczenia, w którym spożywamy posiłki. Ponadto, jeśli decydujemy się jedynie na sam stół oraz krzesła, to pozostawiamy sobie całą resztę jadalni wolną. Wszelkie dodatkowe szafki nie są nam w tym wypadku potrzebne. Ewentualnie możemy w sprytny sposób schować je we wnękach w ścianie. Uzyskujemy w takim wypadku sporą przestrzeń, która również odgrywa istotną rolę w nowoczesnych pomieszczeniach.

Nowoczesne meble do jadalni

Ale jakie powinny być tak naprawdę nowoczesne meble do jadalni? Wbrew pozorom w minimalistycznym i nowoczesnym wnętrzu nie dominują jedynie ostre i proste krawędzie. Opływowe kształty również są dopuszczalne, szczególnie jeśli chodzi o krzesła do jadalni. Gdy całe pomieszczenie utrzymane jest w jednej kolorystyce, to ciekawym pomysłem jest, aby wyposażyć się w meble o wyjątkowych kształtach.

Funkcjonalność przede wszystkim!

Nowoczesna jadalnia to nie tylko styl, ale i funkcjonalność. A gdy mowa o praktyczności w takim wypadku, to na myśl przychodzi przede wszystkim rozkładany stół, przy którym spokojnie zmieści się cała rodzina. Nowoczesność jadalni objawia się więc także wygodnym sposobem rozkładania stołu. Taki bez wątpienia jest mechanizm polegający na pociągnięciu jednego tylko boku stołu, w wyniku czego rozsuwają się dwa blaty. Tego typu rozwiązanie nie wymaga większego wysiłku i z powodzeniem może być wykonywane przez jedną osobę.

Dodaj komentarz:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium