/skins/user/rwd_shoper_19/
Jaki fotel wypoczynkowy do salonu wybrać? 0

Po każdym dniu w pracy pragniemy odpoczynku w domowym zaciszu. Oprócz nastrojowego oświetlenia i odpowiedniej muzyki pomocny może być także wygodny fotel wypoczynkowy, dzięki któremu czytanie ulubionej książki będzie przyjemne jak nigdy. Co prawda coraz częściej stawiamy na bardziej funkcjonalne rozwiązania, jakimi z pewnością są narożniki i sofy, jednak chęć posiadania fotela wcale nie musi wykluczać obecności tego typu mebla!

Jaki fotel wypoczynkowy do salonu wybrać?

Fotel wypoczynkowy do salonu – czy potrzebny?

W dobie nowoczesnych rozwiązań, takich jak stawianie narożników w centrum salonu, miejsca na fotel może zabraknąć. Czy jednak jest nam on potrzebny? Jeśli tylko nie możemy odnaleźć swojego miejsca na odpoczynek, a sofa lub kanapa nam nie wystarczają, to odpowiedź brzmi: tak! Samo przeznaczenie tego mebla dla jednej osoby sprawia, że nic nie może się równać z komfortem, jaki potrafi zapewnić dobrze dopasowany fotel. Podłokietniki na odpowiedniej wysokości, miękkie i lekko pochylone oparcie oraz nierzadko rozkładany podnóżek to wygoda, jakiej nie zaznamy nawet na najwygodniejszym narożniku lub sofie. Fotel w salonie to także odpowiedź na potrzeby tych, którzy lubią mieć własne, dopasowane pod siebie miejsce do wypoczynku bez dzielenia go z innymi domownikami.

Fotel wypoczynkowy czy narożnik?

Posiadając nieduży salon, z pewnością przyjdzie nam do głowy pytanie, czy nie lepiej wybrać narożnik. Dzięki swej szerokiej funkcjonalności z pewnością będzie on bardziej uniwersalny i pozwoli nie tylko na wypoczynek po całym dniu, ale także na usadzenie nawet kilku gości w celu obejrzenia filmu lub nawet poprowadzenia luźnej rozmowy. Z kolei stawiając na fotel wypoczynkowy, będziemy musieli się zadowolić rozwiązaniem typu sofa lub kanapa, co może znacznie wpłynąć na kwestię funkcjonalności naszego salonu. Pamiętajmy, że w końcu nie każda sofa jest rozkładana i posiada funkcję spania, tak bardzo przydatną przy goszczeniu znajomych lub rodziny. Mamy szczęście, jeśli mamy na tyle dużo miejsca w salonie, że nie musimy rezygnować z funkcjonalności narożnika i możemy pozwolić sobie na wygodny fotel wypoczynkowy.  

Jak dopasować fotel do salonu?

Przede wszystkim, fotel wypoczynkowy powinien być jak najwygodniejszy. W końcu wygoda jest jego najważniejszym atutem. W dalszej kolejności dopasowanie fotela do salonu nie jest już trudnym zagadnieniem. Posiadając meble typu narożnik lub sofa, wystarczy wybrać fotel, który wpasuje się zarówno kolorem obicia, jak i rodzajem nóżek i materiału. Dzięki temu zachowamy harmonię wnętrza, a z daleka nikt nie pozna, że fotel pochodzi z innej kolekcji. Nie jest to jednak jedyny sposób doboru fotela wypoczynkowego, ponieważ możemy zechcieć odróżnić go od obecnego już mebla salonowego. Wtedy wystarczy spojrzeć na pomieszczenie i zastanowić się nad stylem, który sobą reprezentuje i do tego dobrać odpowiedni fotel. Tak oto kolor obicia może być trochę innym odcieniem koloru mebli, a rodzaj nóżek odpowiadać takim elementom wykończeniowym jak na przykład uchwyty od szafek, klamki czy też karnisz. Przykładowo do klasycznych pomieszczeń sugerujemy wybór bardziej przysadzistego fotela o skórzanym wykończeniu i osadzonego na niskich nóżkach. 

Komplety wypoczynkowe Kler i Vero

Aby być pewnym dopasowania stylistycznego fotela do kanapy lub sofy, zachęcamy do zaznajomienia się z naszą ofertą kompletów wypoczynkowych marki Kler i Vero. Kupione w zestawie meble do salonu to gwarancji idealnej harmonii i kompozycji, a także najwyższej jakości markowych produktów.


[product id="4163,3893,4173"]

Dodaj komentarz:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium