/skins/user/rwd_shoper_19/
Łóżko do sypialni – jakie wybrać i na co zwrócić uwagę 0

O ile komfort naszego snu zależy bezpośrednio od materaca i stelaża pod nim, o tyle funkcjonalność i elegancki wystrój naszej sypialni to już kwestia odpowiedniego łóżka. Dlatego przed zakupem warto zastanowić się nad wyborem i dopasowaniem do naszych potrzeb. W końcu łóżka do sypialni nie różnią się tylko obiciem, ale także funkcjonalnością w postaci schowka na pościel lub możliwości wymiany stelaża pod materacem.

Łóżko do sypialni – jakie wybrać i na co zwrócić uwagę

Jak wybrać dobre łóżko do sypialni?

Łóżka zwykle oferowane są bez materacy, a często także nawet bez stelaża. W takim wypadku dobre łóżko to będzie takie, które wpasuje się w styl naszej sypialni pod względem estetycznym, oraz zapewni odpowiednią funkcjonalność. Warto więc wybierać eleganckie rozwiązania, które pasować będą do kolorów ścian i pozostałych mebli w pomieszczeniu. Przykładowo unikajmy jaskrawych kolorów, jeżeli w naszej sypialni królują stonowane i ciemne barwy. Jeżeli łóżko posiada stelaż, wtedy warto zastanowić się jakiego materaca będziemy używać, by oba elementy odpowiednio do siebie pasowały i dawały tym samym najwyższy komfort snu. 

Łóżka do sypialni tapicerowane skórą

Jeżeli zależy nam na eleganckim wystroju sypialni, to warto zastanowić się nad łóżkiem obitym skórą naturalną. Ten ekskluzywny materiał doda charakteru naszemu wnętrzu, a my będziemy mogli odpoczywać w otoczeniu materiałów pochodzenia naturalnego. Dodatkową zaletą skóry jest jej trwałość i łatwość w usuwaniu plam. Często znajdziemy modele, gdzie skórą tapicerowana jest rama łóżka, a materiałem wezgłowie, o które możemy się oprzeć, czytając książkę.

Funkcjonalne łóżka do sypialni ze schowkiem na pościel

Kupując łóżko do sypialni, przyjdzie nam wybierać pomiędzy modelami na nóżkach a modelami z tzw. skrzynią, czyli schowkiem na pościel. Te pierwsze mogą być na pewno bardziej ozdobne, a dodatkowo ułatwiają sprzątanie z racji pustej przestrzeni pomiędzy podłogą a stelażem. Nie schowamy jednak do środka ani pościeli, ani innych rzeczy, ponieważ jako takiego wnętrza nie posiadają. Oczywiście można użyć półśrodków w postaci płaskich pojemników na pościel pod łóżko, ale zdecydowanie wygodniej będzie korzystać ze schowka na pościel w modelach ze skrzynią. Pamiętajmy jednak, że łóżka ze skrzynią posiadają zintegrowany stelaż pod materac i jego wymiana w przyszłości będzie niemożliwa! Jednakże wygoda korzystania z tak pojemnego i łatwego do utrzymania w czystości schowka na pościel jest nieoceniona!

Łóżka do sypialni z funkcjonalnym wezgłowiem

Funkcjonalność łóżka to nie tylko schowek, lecz także miękkie wezgłowie, które pozwoli nam oprzeć się przy czytaniu książki lub korzystaniu z szafki nocnej. Dzięki niemu nie poczujemy na plecach zimnej ściany naszej sypialni. Oprócz tego wezgłowia w niektórych modelach łóżek są pochylone, co dodatkowo odciąża kręgosłup po ciężkim dniu w pracy i pozwala na relaks w pozycji półleżącej z książką lub pilotem w ręce. 

Łóżka do sypialni ze stelażem

Kupno łóżka wiąże się także z wyborem odpowiedniego stelaża pod materac spośród dziesiątek modeli dostępnych na rynku. Wybierając łóżko do sypialni ze schowkiem na pościel, spotkamy się ze stelażem zintegrowanym. Brak możliwości późniejszej wymiany sprawia, że wybór odpowiedniego modelu jest tym ważniejszy. Głównym parametrem jest tutaj gęstość listewek, od której zależy, jakiego materaca będziemy mogli użyć.

Przy materacach piankowych i lateksowych stelaż powinien mieć dużą ilość wąskich listewek, by zapewnić odpowiednie podparcie każdego punktu. Powinien być także elastyczny. Za sprawą nowoczesnych materiałów i małej grubości nie musimy przejmować się o jego wentylację, tak jak w przypadku materacy sprężynowych, do których to stelaż powinien mieć mniej listewek, zapewniając tym samym lepszy obieg powietrza.

[product id="4396,4214,2506"]

Dodaj komentarz:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium