/skins/user/rwd_shoper_19/
Zestaw mebli do salonu zamiast narożnika 0

Obecny trend na urządzanie salonu zdecydowanie faworyzuje wielofunkcyjne narożniki. Co jednak z klasycznymi zestawami mebli do salonu, na które składają się tapczan i fotele? Czy stanowią przestarzałe już rozwiązanie, czy może jednak odnajdą się w nowoczesnej aranżacji salonu? Jak ma się funkcjonalność takiego zestawu do narożnika? Na te i na inne pytania odpowiadamy w artykule.

Zestaw mebli do salonu zamiast narożnika

Wielofunkcyjność narożników a użyteczność zestawi meblowych

Nikomu chyba nie trzeba przedstawiać zalet narożników. Nie bez powodu stały się one numerem jeden wśród osób urządzających swoje salony. Są niezwykle uniwersalne w swym zastosowaniu, mogą bowiem pełnić funkcję wypoczynkową, towarzyską, a także być awaryjnym miejscem do spania. Co jednak z zestawami meblowymi do salonu? Choć na pierwszy rzut oka nie posiadają tylu funkcji, to potrafią pozytywnie zaskoczyć. Nowoczesne tapczany tak samo, jak narożniki mają funkcję spania, a fotele z kolei kuszą swoją wygodą i nierzadko obecną w nich funkcją relaksu. Do tego mogą być dowolnie przestawiane, podczas gdy narożniki mają zwykle z góry ustalone miejsce w salonie. Dzięki temu fotele wraz z tapczanem możemy w prosty sposób przemieszczać, co ułatwia sprzątanie i przykładowo pozwala na przygotowanie pomieszczenia dla gości. 

Harmonijne zestawy mebli do Twojego salonu

Narożnik jest pojedynczym i dość zwartym meblem, który może nie pasować do każdego salonu. Z kolei zestawy mebli to zwykle dwa lub trzy elementy, które dzięki swojemu niedużemu rozmiarowi wpasują się w praktycznie każde wnętrze. Dzięki zakupowi zestawu zyskujemy pewność, że wszystkie elementy będą do siebie pasować i wprowadzą do salonu harmonię. Dodatkowo skórzane lub inne eleganckie obicie doda całej aranżacji elegancji. W końcu pamiętajmy, że nawet najładniejszy narożnik nie może się równać z klasyką, jaką jest zestaw sofy lub tapczanu z dwoma fotelami. 

Klasyczne nie znaczy przestarzałe!

Mimo że tapczany i fotele kojarzy się z nieco już zamierzchłymi czasami, to nie dajmy się zwieść. Dalej są one modną i atrakcyjną formą mebli wypoczynkowych do salonu. Wszystko to dzięki temu, że forma takich zestawów mebli nieco się zmieniła. Obecne kształty tapczanów i foteli nie przypominają tych z ubiegłego wieku, co pozwala na dopasowanie ich do nawet najnowocześniejszych wystrojów. Dzięki temu nie jesteśmy skazani na narożnik jako jedyne słuszne rozwiązanie w naszym salonie. 

Najwygodniejsze meble wypoczynkowe

Największą przewagą zestawów mebli do salonu nad narożnikami jest jednak ich wygoda. Narożnik będąc wielofunkcyjnym meblem, nigdy nie będzie tak wygodny, jak przystosowany do wypoczynku jednej osoby fotel. Wygodne podłokietniki i miękkie siedzisko to także zalety każdego tapczanu. Dodatkowo oba te meble mogą być wyposażone w niezastąpioną funkcję relaksu, która dzięki rozkładanemu podnóżkowi i odchylanemu oparciu pozwala na odpoczynek w całym tego słowa znaczeniu. 


[product id="3738,4476,4663"]

Dodaj komentarz:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium