OutletMeblowy.pl
/skins/user/rwd_shoper_17/
Wyposażenie wnętrz – jakie wybrać i jak je dopasować do mebli? 0

Prawdą jest, że to meble odpowiadają za całościowy charakter pomieszczenia. Pamiętajmy jednak, że diabeł tkwi w szczegółach. A szczegółami będą przeróżne elementy i dekoracje składające się na kategorię wyposażenia wnętrz. Mogą to być większe artykuły, takie jak na przykład dywany, lustra czy też liczne dekoracje ścienne, lub też małe: doniczki, wazony, świeczniki i inne. Tak naprawdę wyposażeniem wnętrza jest praktycznie każdy element pomieszczenia. 

Wyposażenie wnętrz – jakie wybrać i jak je dopasować do mebli?

Rodzaje wyposażenia wnętrz

Wyposażenie wnętrz możemy podzielić na kilka kategorii. Obecnie najbardziej popularne są dekoracje ścienne. Odpowiednio dobrany zegar ścienny i ramki na obrazy to gwarancja harmonijnego wykończenia wnętrza. Śmiało możemy pójść o krok dalej i ozdobić naszą ścianę lustrem, plakatami lub nawet elegancką płaskorzeźbą.

Wyposażenie wnętrz to także liczne elementy do umieszczenia na podłodze. Tutaj prym wiodą często nietuzinkowe dywany i dywaniki, które jednak nie zawsze znajdą zastosowanie w naszym salonie lub sypialni. Wystarczy bowiem, że mamy bardzo eleganckie panele, których nie chcielibyśmy zakrywać. W takim wypadku możemy zdecydować się na kupno wazonu, sztucznych kwiatów lub ozdobnej rzeźby.

Najwięcej możliwości dla wyposażenia wnętrz dają jednak poziome powierzchnie, takie jak blaty, komody lub ścienne regały. To tam możemy umieszczać liczne ozdoby, takie jak doniczki, wazony, ramki na zdjęcia, czy też rzeźby, świeczniki i małe lusterka. Świetną dekoracją będzie także mała biblioteczka z ulubionymi książkami.

Meble do salonu a odpowiednie wyposażenie wnętrza

Z całą pewnością dobieranie wyposażenia wnętrz zaczniemy od salonu. W końcu jest to główne i najbardziej reprezentatywne pomieszczenie każdego domu. Odpowiednio dobrane meble do salonu wraz z wyposażeniem wnętrza pozwolą na uzyskanie spójnej i eleganckiej kompozycji. Pamiętajmy więc, by zwrócić szczególną uwagę na dopasowanie tych dwóch elementów. Ciężko mówić o harmonii, gdy do mebli w stylu tradycyjnym dobierzemy nowoczesne ramki na obraz lub elektroniczny zegar ścienny. Najważniejsza jest tu więc spójność stylistyczna i często także kolorystyczna, choć nie zawsze. Często to właśnie wyposażenie wnętrza może stanowić kontrast do mebli do salonu. To na pewno odświeży kompozycję i pozwoli uniknąć przesycenia jednym kolorem. 

Jakie wyposażenie wnętrz wybrać?

Nie ma jednej zasady, której należałoby się trzymać przy wyborze wyposażenia wnętrz. Jest to bowiem kwestia bardzo indywidualna i zależna od naszych potrzeb. W końcu wyposażenie wnętrz może być równie funkcjonalne co ozdobne. Tak oto powinniśmy się zastanowić, czego nam po prostu potrzeba. W ten sposób warunkowana jest decyzja o zakupie zegara ściennego, lustra, dywanu lub też doniczek do ukochanych kwiatów. Oprócz tego możemy czuć potrzebę powieszenia na ścianie lub ustawienia na półce pamiątkowych zdjęć, a w tym pomogą nam ozdobne ramki. 

Pamiętajmy jednak, że co za dużo, to niezdrowo. Ilość ozdób w salonie nie może być duża. Chcemy bowiem uniknąć efektu przytłoczenia i ciasnoty, a o to bardzo łatwo z dużą ilością wyposażenia wnętrza. Pamiętajmy także, że minimalizm jest w modzie, a więc lepiej wybrać mniej niż więcej. Do tego dobierajmy elementy z uwzględnieniem funkcji pomieszczenia, a więc w kuchni zrezygnujmy z dywanu i innych plątających się pod nogami ozdób.


[product id="4475,4255,4338"]

Dodaj komentarz:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium